Gran Canaria
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Gran Canaria dla ciebie

 

Gay Friendly

Gran Canaria jest od lat jednym z najpopularniejszych kurortów gay-turystyki na świecie.  Położona o parę godzin lotu od większości miast kontynentu, Wyspa przyciąga turystów ze wszystkich zakątków Europy, spragnionych ciepłych temperatur, które tutaj wynoszą od 18 do 25 stopni przez cały rok.

Chłopak patrzy na wydmy Maspalomas podczas słonecznego dnia
Chłopak podziwia krajobraz z punktu widokowego Cenobio de Valeró

Baza noclegowa jest tak zróżnicowana, jak pejzaże Wyspy.  Można tu znaleźć sporo kwater o statusie gay-friendly, jak również bogatą ofertę gay-exclusive. Począwszy od kokieteryjnych bungalowów, apartamentów nadmorskich, po maleńkie domy wiejskie położone wśród gór środkowej części wyspy.  Zabiegi odnowy biologicznej są również niezwykle różnorodne.  Talasoterapia, terapia algami, kąpiele błotne, solne i wiele więcej usług oferują ośrodki Spa&Wellness na Gran Canarii.

Jednakże Gran Canaria ma do zaoferowania przede wszystkim mnóstwo rozbrzmiewających zabawą plaż, niemal uszytych na miarę miłośników pięknej pogody. Na południu Wyspy znajdziesz tę najsłynniejszą z nich o nazwie Maspalomas, wraz z rozległym, wielokilometrowym pasmem wydm piaskowych. Całodzienne plażowanie wśród oceanu wydm jest tu możliwe niemal przez okragły rok.

Jednak słońce to nie jedyna atrakcja wyspy. Kolejną atrakcją, z której słynie Gran Canaria jest życie nocne. Tak w kurortach turystycznych Playa del Inglés i Maspalomas, jak i w stolicy, Las Palmas de Gran Canaria, znaleźć można niezliczone puby i dyskoteki, gdzie muzyka porywa do tańca wraz z nadejściem wieczoru.

Grupa przyjaciół z drinkami na tarasie barowym wieczorem

Dla tych, którzy wolą rozrywkę w ciągu dnia, wyspa ma do zaoferowania sporo wydarzeń kultury. Festiwale Muzyki Poważnej, Opery, Tańca, Pokazy Teatralne i Koncerty plenerowe mają tu miejsce przez cały rok, bez względu na to, czy jest styczeń czy sierpień. No i oczywiście Karnawał, wielka fiesta która się powtarza raz po raz na przestrzeni kilku tygodni w każdej miejscowości i wiosce. Są to wielodniowe obchody obejmujące tańce uliczne trwające aż do rana i wielkie spektakle, tak jak wybory Królowej Karwału, czy też Wielka Gala Drag Queen.

Znacznie więcej od oceanu plaż. Gran Canaria to doskonały sposób na spędzenie urlopu w miejscu w pełni otwartym na odwiedzających. Najlepsza gwarancja na udany wypad do słonecznego raju całkiem niedaleko domu, bo leżącego w odległości paru godzin lotu od większości europejskich miast. Bez wielkich przygotowań, bez tysiąca bagaży. Wystarczy zabrać ze sobą chęć do znakomitej zabawy.

Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona