Gran Canaria
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Morze

 
Club de Yates Pasito BlancoClub de Yates Pasito Blanco

Club de Yates Pasito Blanco

info@pasitoblanco.com
www.pasitoblanco.com

Telefon: 0034 928 142 194
Faks: 0034 928 142 546
Adres: GC 500 Urb. Pasito Blanco
Kod Pocztowy:
Miejscowość: Mogán
   
 

Zobacz mapę

Opis

Jest to przystań jachtowa z błękitną flagą. Położona na południe od najpopularniejszych plaż turystycznych wyspy, kończących się przy Latarni Morskiej Maspalomas, ma nazwę Pasito Blanco.

Posiada falochron od długości 415 metrów oraz o powierzchni chronionej 43.045 m2. Ilość miejsc cumowniczych wynosi łącznie 387, z czego 102 jest przeznaczone dla cumowania rufowego, a 285 dalszych miejsc jest rozmieszczonych wzdłuż 6 pomostów. Maksymalne długości kadłuba jakie mogą cumować w tej przystani wynoszą 40 metrów, natomiast długość rzędu wynosi 20 metrów. Ze względu na jakość obiektu, port ten posiada Błękitną Flagę. Do usług oferowanych na miejscu zalicza się 24 godzinna ochrona, łazienki i toalety, korespondencja, kabiny telefoniczne, pralnia, oraz punkt informacji. Suchy dok jest bardzo obszerny i dobrze wyposażony, posiada travelift o 30 tonach i dźwig o 1,5 tonach.

Rekreacja w Pasito Blanco jest łatwo dostępna, gdyż miejscowość ta leży zaledwie parę kilometrów od głównej strefy turystycznej Gran Canarii, jest to więc jej najbliższa przystań. W samej przystani prowadzą działalność firmy organizujące nurkowanie i wycieczkami na motorówkach.

Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona