Gran Canaria
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Morze

 
Puerto Deportivo de Puerto RicoPuerto Deportivo de Puerto Rico

Puerto Deportivo de Puerto Rico

pricomarina@puertoricosa.com

Telefon: 0034 928 561 141
Faks: 0034 928 561 632
Adres: Urb. Puerto Rico
Kod Pocztowy:
Miejscowość: Mogįn
   
 

Zobacz mapę

Opis

Puerto Rico jest miejscowością w której króluje działalność turystyczna. Wszystko jest tu pomyślane tak, by odwiedzający turysta miał w zasięgu ręki wielką różnorodność rozrywki i rekreacji, oraz by dać wyraz bardzo popularnym tu sportom wodnym.
Port ten składa się z dwóch doków, które łącznie obejmują powierzchnię 6 hektarów i 531 miejsc zacumowania, przeznaczonych dla łodzi o maksymalnej długości do 60 metrów. Pierwszy dok nosi nazwę Puerto Escala i posiada falochron o długości 100 metrów, który zabezpiecza plażę oraz 212 miejsc zacumowania wdłuż trzech pomostów.
Nowy dok nazywa się Puerto Base i przez 300 metrów falochronu zabezpiecza 319 miejsc zacumowania. Przystań ta została wyróżniona Błękitną Flagą. Odbydwa doki posiadają 24 godzinną ochronę. Oprócz tego są też oferowane usługi takie jak stacja obsługi, korespondencja, kabiny telefoniczne, pralnia, oraz informacja metereologiczna. Wszystkie miejsca zacumowania mają elektryczność, wodę i połączenie telefoniczne na życzenie użytkownika, jak również toalety i prysznice w różnych częściach przystani.
Wypoczynek i rekreacja
Ten port oferuje wielką różnorodność sportów wodnych. Posiada wiele jednostek przeznaczonych do odbywania rejsów tak pod żaglami, jak motorowych, do różnych miejsc wybrza wyspy. Puerto Rico wyróżnia się tym, że morze jest tu spokojne a wiatry łagodne, dzięki czemu jego wybrzeża są wyjątkowo dobrym miejscem do nurkowania głębinowego, do spadochroniarstwa wodnego, oraz do żeglugi. Istnieją firmy oferujące naukę tych sportów oraz wynajem materiałów potrzebnych do ich praktykowania.
Ponadto, wody w tym rejonie są znane jako wyjątkowo dobre do wędkarstwa z wysokości, a w samym porcie nietrudno jest znaleźć statki wyspecjalizowane do wypraw realizowanych w celu uprawiania tego sportu.
Na plaży można wypożyczyć tak rolki do spacerów po promenadzie, jak też skutery wodne i motorówki do pokonania przy znacznej prędkości wytyczonych tras wodnych.

Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona