Gran Canaria
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Morze

 
Puerto de MogánPuerto de Mogán

Puerto de Mogán

servicios@puertomogan.es

Telefon: 928 565 668/565151
Faks: 928 565 024
Adres: Servicios del Puerto - S.L.U. (Torre de Control) s/n
Kod Pocztowy:
Miejscowość: Mogán
   
Puerto de MogánPuerto de MogánPuerto de Mogán
 

Zobacz mapę

Opis

Jest to przystań jachtowa z błękitną flagą. Port w Mogán jest nowoczesną przystanią idealnie sharmonizowaną z kompleksem apartementów i niewielkim hotelem, i stanowi razem z tymi obiektami wyjątkowo urokliwy zakątek.
Posiada falochron o długości 275 metrów, zabezpieczający 36.560 m2, na których znajdują przystań tak jednostki sportowe jak i lokalna flota rybacka, posiadająca specjalnie dla niej zarezerwowany rewir przystani. Z łącznej ilości 216 miejsc zacumowania dla łódek sportowych, 35 są miejscami do cumowania bezpośrednio przy brzegu dla jednostek o maksymalnej długości 45 metrów, a 180 pozostałych jest rozmieszczone wzdłuż 4 pomostów, pozwalając na cumowanie łódek nie przekraczających 20 metrów długości. Port posiada również wyznaczonym rewirem do kotwiczenia.
Przytań ta posiada prywatną ochronę przez 24 godziny na dobę. Oferowane są również usługi łącznościowe, kabiny telefoniczne, pralnia, supermarket, pomoc lekarska, oraz informacja metereologiczna, jak również toalety i prysznice w różnych częściach portu. Wszystkie miejsca zacumowania, oprócz mediów takich jak elektryczność i woda, posiadają również połączenie telewizyjne w przypadku trzech pomostów, a na terenie przystani znaleźć można również stację obsługi. Suchy dok posiada 70 tonowy travelift oraz dwa dźwigi o nośności 2,5 ton, a także rampę.
Wypoczynek i rekreacja
Port w Mogán posiada szeroką ofertę sportów wodnych dla odwiedzających. Na terenie przystani można wypożyczyć skutery wodne oraz jachty i łódki do rejsów motorowych lub do uprawiania wędkarstwa na otwartym morzu. Głębiny morskie są w tym rejonie wyjątkowo piękne, a można je podziwiać na pokładzie łodzi o szklanym dnie lub też zapisując się na kurs płetwonurkowania, na którym można wypożyczyć odpowiedni sprzęt i uczestniczyć w zorganizowanych zanurzeniach.

Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona