Gran Canaria
Gran Canaria
.

Trasy

Gran Canaria: Trasy

Gran Canaria jest wyspą, która oferuje wszystkim odwiedzającym możliwość zetknięcia się z ogromną różnorodnością krajobrazów i niezliczonymi rodzajami mikroklimatów, które czynią z niej jedną z najatrakcyjniejszych destynacji turystycznych.  To właśnie te cechy przyczyniają się do tego, że Gran Canaria zasłużyła sobie na miano „kontynentu w miniaturze”.

Przez okrągłe dwanaście miesięcy w roku, można się tu cieszyć wyjątkowo przyjemną temperaturą powietrza we wszystkich miejscowościach na wyspie.  Jest równiez możliwe, aby odwiedzający w ciągu jednego dnia mógł podziwiać ciepło wybrzeży, poznać wyższe regiony o klimacie umiarkowanym, przejść doliny wąwozów porośnięte roślinnością subtropikalną , czy też dotrzeć aż do najwyższych partii wyspy, gdzie górskie szczyty są w zimie jedynym świadkiem pierwszych płatków śniegu.

Gran Canaria: Las Canteras

Każdy zakątek Gran Canarii oferuje niezliczone możliwości turystyczne.  Ukształtowanie terenu, chłodne wiatry alisios oraz prądy morskie, odciskają charakterystyczne i niepowtarzalne piętno w każdym miejscu na wyspie.

Na początek wizyty naszego “kontynentu w miniaturze”, zaleca się spacer po stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, wyruszając z Plaży Las Canteras.  Po tej stołecznej wizycie, odwiedzający może dobrać sobie różne trasy wokół wyspy oraz w jej wnętrzu:  dwie trasy Północna, trasa Południowa, Zachodnia oraz Centralna.

Każda z tych tras zasługuje na omówienie w odrębnym rozdziale...

 Wizyta w  Las Palmas de Gran Canaria

 Trasa Północna

 Trasa Południowa

 Trasa Zachodnia

 Trasa Centralna
Copyright © 2007 Patronato de Turismo de Gran Canaria. Todos los derechos reservados.
:: Marco Legal ::