Gran Canaria
image01
image01
image01
image01
image01
image01
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Morze

 

Kąpać się w morzu

236 kilometrów wybrzeża przy oceanie możliwości nacieszenia się morzem.

Właśnie to czyni z Gran Canarii port, do którego zmierza cała masa europejczyków. Od wielu pokoleń. Żeglarze, miłośnicy i miłośniczki nurkowania, surfingu, wędkowania na otwartym morzu i windsurfingu. Wszyscy uciekają na tę wyspę, która skrywa magnes przyciągający każdego kto poszukuje całego morza pięknej pogody.

Zachód slonca na otwartym Morzu Przy brzegach Wielka Canarii

Ale co sprawia, że tak różnych ludzi można spotkać w jednym punkcie oceanu?

Podajemy przepis ma ten morski koktail. Pierwszy składnik: Gran Canaria jest jednym z miejsc terytorium europejskiego o najlepszym klimacie. Temperatury wody (między 18 stopniami w zimie i 22 stopniami w lecie), oraz wspaniałe warunki, jakie oferuje morze i wiatr, pozwalają na uprawianie sportów morskich o każdej porze roku. Istnieją tu miejsca idealne na windsurfing i kitesurfing. Nie przypadkiem wyspa jest bazą dla najlepszych windsurfistów i choć nie chcą o tym mówic głośno, wielu z nich mieszka tutaj przez większą część roku. Miłośnicy nurkowania i wędkowania też nie wypowiadają głośno swoich namiarów na wakacje.

Dalej w kolei są żeglarze, dla których Gran Canaria stanowi wielką bazę regatową. Wiatry stworzone niemal jak na życzenie, prądy morskie z którymi podążają wielkie ławice ryb niedaleko od wybrzeża, oraz malownicze bogactwo dna morskiego, stanowią naturalną zachętę. Podczas gdy w innych częściach Europy zima wstrzymuje rekreacje wodną, nasza wyspa jest wiecznie otwartą, gigantyczną sportowo-morską przystanią. Przez cały rok.

Gran Canaria posiada ponadto szeroką gamę infrastruktury stworzonej dla lepszego wykorzystania naturalnych walorów wyspy. Oferuje usługi umożliwiające uprawianie tysiąca dyscyplin sportów wodnych. Niemal w każdym zakątku wyspy istnieją firmy, kluby, stowarzyszenia i przystanie żeglarskie.

Chłopcy skaczą do wody na południowym wybrzeżu Gran Canarii
Chłopcy skaczą do wody na południowym wybrzeżu Gran Canarii

Podsumowując, jest to wyspa, gdzie morze wygląda ze wszystkich stron i wtapia się we wszystkie dziedziny życia. To dlatego ten mały punkt na oceanie stanowi kolebkę 30 mistrzów świata różnych dyscyplin sportowych, oraz sześciu złotych medalistów olimpijskich w żeglarstwie, którymi są: José Luis Doreste, Luis Doreste, Roberto Molina, Patricia Guerra, Domingo Manrique de Lara y Fernando León; jest to również baza trzynastokrotnego mistrza świata w windsurfingu Björna Dunkerbecka, oraz elitarnych zawodniczek światowego windsurfingu, takich jak Daida i Iballa Ruano.

Jeżeli masz bzika na punkcie morza, czy też jesteś morskim wilkiem, lub miłośnikiem nurkowania, wędkowania, surfingu, kitesurfingu czy windsurfingu, z pewnością już wiesz o tym wspaniałym miejscu na urlop, które czeka na ciebie na Gran Canarii.Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona