Gran Canaria
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Kultura

 
Museo de Historia de AgüimesMuseo de Historia de Agüimes

Museo de Historia de Agüimes


Telefon: 0034 928 785 453
Adres: C/. Juan Alvarado y Saz, 42
Kod Pocztowy: 35260
Miejscowość: Agüimes
   
Museo de Historia de AgüimesMuseo de Historia de AgüimesMuseo de Historia de Agüimes
 
 

Zobacz mapę

Opis

Muzeum Historii Agüimes pozwala odwiedzającym poznać ostatnie pięć stuleci historii tego regionu, począwszy od ustanowienia episkopatu, tuż po konkwiście wyspy przez hiszpanów, aż po pierwszą połowę wieku XX. Muzeum mieści się w budynku, który był własnością rodu Verdugo, z którego pochodzący Manuel José Verdugo y Albiturría był ostatnim Biskupem Eminencją Agüimes, przez co budynek nosi dziś nazwę Pałacu Biskupiego.

Poszczególne sale ekspozycyjne oraz usługi oferowane przez muzeum znajdują się tak w nowszych architektonicznie pomieszczeniach, jak i w tych, które niedawno zostały odrestaurowane, dziękie czemu zachowany został dawny przepych tego wyjątkowego zabytku.

Z drugiej strony, dzięki bezinteresownej darowiznie ze strony mieszkańców regionu, wiele z eksponatów zostało odzyskane i dziś mogą być obiektem uwagi odwiedzających muzeum.

Wtorek do Niedziela: 09:00 - 17:00

Ekspozycje stałe: Sala 1: Korzenie Biskupstwa opactwa Agüimes, Sala 2: Terytorium i ludność, Sala 3: Społeczeństwo, Sala 4: Emigracja i konflikty, Sala 5: Mentalność, Sala 6: Lokalna ekonomia, Sala 7: Ekonomia rolnicza, Sala 8: Wyroby rzemieślnicze, sztuka ludowa i handel.

Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona