Gran Canaria
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Zdrowie

 

Nie mówcie mi o problemach... uciekam na Gran Canarię!

"Tak, na Gran Canarię. Kiedy wszystko wokół nabiera zawrotnego tempa. Kiedy nie wiem, gdzie się schować, by mieć chwilę wytchnienia. Kiedy wszyscy naraz w biurze proszą mnie o załatwienie miliona ważnych spraw. W takich chwilach zawsze wyobrażam sobie to samo miejsce. Widzę siebie na wyspie o pięknej pogodzie. I właśnie wtedy mówię sobie: „muszę za wszelką cenę wykombinować trzy dni, aby uciec na Gran Canarię”.

Dziewczyna spacerująca przez wydmy Maspalomas na tle morza w słoneczny dzień
Dziewczyna wykonuje ćwiczenia rozciągające na wydmach Maspalomas na tle błękitnego nieba

Błagam! Jedynie trzy dni na Gran Canarii. Nie proszę o więcej. Choćby bardzo krótki wypad, by móc się oderwać od pracy i prawdziwie odpocząć. Tak właśnie rozmyślam, siedząc przed komputerem. Marzę, by móc spędzić czas sama ze sobą w jednym z ośrodków Spa na wyspie. Jest ich tak wiele, że za każdym razem, gdy przyjeżdżam, mogę spróbować czegoś nowego. Jakby nie było... nie zamierzam wyrzec się mojej corocznej eskapady do słońca.

Masażysta wykonujący terapię geotermiczną dla relaksującej się dziewczyny

Podczas gdy moi koledzy z biura pozostaną tutaj kłócąc się jak zawsze, opatuleni w dziesięć swetrów, ja chcę być na plaży. Chcę się opalać. I to długo. W samym środku stycznia. Leżeć w najdroższym bikini, jakie znajdę w sklepie. Zamówić kompletny zestaw zabiegów upiększających. Talasoterapia, okłady błotne, hydromasaż, sauna, czekoladoterapia i wszystko, na co mi przyjdzie ochota... A komórka niech się pogrąży w całkowitej ciszy!

Tak więc wszystko jasne. Jeśli pewnego dnia nie odbiorę komórki, możecie się domyślić, na którą wyspę postanowiłam zrobić wypad..."

Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona