Gran Canaria
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Morze

 

Rekord morskiego szczęścia

Marlin Błękitny, Ryba Piła, Tuńczyk Atlantycki, Barrakuda i Tuńczyk Biały. Wszystkie liczą na to, żeby nikt się nie dowiedział jak wspaniale im się żyje w morzu otaczającym Gran Canarię.

Widok na Puerto de Mogįn

Ale nie możemy trzymać tego w tajemnicy. Musimy przyznać, że bogactwo morskie na Gran Canarii to jeden z pięknych motywów spowijających wyspę niczym papier do prezentów. Dno morskie wokół Gran Canarii gromadzi cały katalog gatunków. To istny morski cukierek dla miłośników wędkarstwa.

To z tego właśnie powodu do przystani morskich wyspy przybywa z roku na rok coraz więcej miłośników wędkarstwa na otwartym morzu. Głównie na południu Gran Canarii. To tamtejsze porty posiadają największą ilość statków z eksperckimi załogami i znakomitym wyposażeniem, by zapewnić wspaniały połów. Wypływają one na całodniowe wyprawy na szerokich wodach, gdzie nie dociera zgiełk i zmartwienia codzienności. Telefon komórkowy? Żaden telefon, żadna praca, żadne obowiązki. Tylko morze. Tylko wędka i błękit nieba dodający skrzydeł i chęci życia.

Wędkarze morscy na wodach Gran Canarii
Wędkarze morscy na wodach Gran Canarii

To jest bowiem kolejny powód, dlaczego wyspa cieszy się tak wielkim uznaniem przyciągając połowę Europy na wędkarstwo sportowe. Na Gran Canarii można wędkować na otwartym morzu przez dwanaście miesięcy. Klimat sprzyja praktycznie przez okrągły rok. Chociaż trzeba przyznać, że najlepsza pora na ryby żaglicowate i tuńczykowate przypada na okres od maja do listopada. Tak czy inaczej, ruch statków i łodzi wypływających z południowych portów wyspy jest nieustanny, a kierują się one do najlepszych obszarów połowu, między Przylądek Maspalomas a miejsce znane pod nazwą Przylądka Descojonado w okolicach nadbrzeża La Aldea de San Nicolįs.

W tym przedziale wybrzeża Gran Canarii, urządzenia pomiaru morskiego szczęścia wskazują wartości wyższe od jakiegokolwiek innego miejsca tej części świata. Zapisy wędkarskiej szczęśliwości nie mają sobie równych przez kolejnych kilka południków długości geograficznej. I chociaż marlin błękitny i ryba piła mają co do tego mieszane uczucia, zdecydowaliśmy się podzielić tą informacją.

Więcej informacji o wędkarstwie sportowym na Gran Canarii:

Żaglicowate
Tuńczykowate

Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona