Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Przyroda

Rzeźba terenu i Klimat

Rady dla wędrowców


Wędrówki szlakami po Gran Canarii są otwartą alternatywą dla wszystkich miłośników gór, oraz dla każdego, kto lubi przebywać na łonie Natury. Nie stanowi dyscypliny ograniczonej dla grona specjalistów, lub sportowców o wysokich umiejętnościach. Jednakże, ważne jest by przestrzegać pewnych rad i wskazówek, aby wędrowanie po Gran Canarii stanowiło spokojną i bezpieczną wycieczkę.

Wskazówki szczegółowe

- Unikaj tras o długim przebiegu i stromym podejściu pod górę w najbardziej gorących godzinach dnia lub w nieprzychylnych warunkach pogodowych, a także przy braku odpowiedniego sprzętu.

-  Dokładnie zaplanuj trasę, biorąc pod uwagę cechy uczestników i prognozę pogody, a także długość trasy, czas potrzebny do jej przebycia i stopień trudności.

-  Poinformuj krewnych lub inne osoby gdzie się wybierasz, określając przybliżoną godzinę powrotu.

- Zabierz ze sobą telefon komórkowy.  Numer alarmowy na Wyspach Kanaryjskich to 112, jest dostępny z każdego miejsca i przez 24 godziny.

- Nie wychodź w trasę wieczorem, przy ograniczonej widoczności, ani wzdłuż prawej strony autostrad. Nie wędruj w pojedynkę.

-  Nie pij wody źródlanej, z wyjątkiem miejsc oznaczonych jako ujęcia zdatne do spożycia.

- Unikaj  spożywania nasion lub owoców miejscowej flory, gdyż mogą się okazać toksyczne, bez względu na apetyczny wygląd.

- Unikaj możliwości zgubienia się, zagrożenia wypadkiem, lub zniszczenia środowiska naturalnego przez chodzenie na skróty i zbaczanie ze szlaku.

- W przypadku dolegliwości oddechowych, krążenia lub wrażliwości na określone substancje takie jak pyłki roślin czy inne alergeny, zaleca się zabierać ze sobą przepisane leki, jak również być w posiadaniu licencji sportowej, ubezpieczenia zdrowotnego oraz od niebezpiecznych wypadków. 
 
Ochrona środowiska

- Pomóż nam unikać pożarów lasu nie paląc tytoniu ani ognisk na obszarach leśnych podczas dni upalnych, suchych i wietrznych. Pomóż nam ustrzec przed nimi naturalną przyrodę wyspy.

- Nie pozostawiaj po sobie odpadków, nawet organicznych.

-Trzymaj się oznaczonego szlaku przyczyniając się w ten sposób do ochrony przyrody. Szanuj również przyrodnicze i historyczne dziedzictwo na terenach wiejskich.

-  Nie przeszkadzaj mieszkańcom lokalnych miejscowości ani nie niszcz ich własności.

 

Dziękujemy ci za pomoc w ochronie naszego małego Kontynentu w Miniaturze!

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.