Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Wyspa

24 godziny w Las Palmas de Gran Canaria

24 godziny w Las Palmas de Gran Canaria

Czy kiedykolwiek byłeś w mieście wniesionym pośrodku morza? Nie? No więc takim miastem jest właśnie Las Palmas de Gran canaria, największa miejscowość Wysp Kanaryjskich. Oferujemy zwiedzenie tego miejsca w wersji skróconej, abyś mógł je poznać zaledwie w 24 godziny. Wpadnij do miasta otoczonego przez morze, stanowiącego bramę Atlantyku, położonego tam, gdzie słońce świeci uparcie przez niemal cały rok.

Godzina 09:30
Jak wejść i wyjść z tunelu czasu?

Na dobry początek dnia przespaceruj się beztrosko po najstarszych uliczkach tej części oceanu. Są to uliczki dzielnicy Vegueta, staromiejskiej części stolicy, z ponad 500-letnią historią ukrytą wśród zgiełku nowoczesności rodem z XXI wieku.

Postaw kroki na tym samym bruku, po którym stąpał Krzysztof Kolumb podczas pobytu na Gran Canarii, przejdź się też po uliczkach tak wąskich, że wydają się być wyjęte z filmu o piratach. Jednak piraci przestali nawiedzać wyspę już dawno temu. Teraz jest tu ogromna ilość muzeów i barów tapas, oferujących dobre wino.

Wielki dzwon Katedry skradziony niegdyś przez korsarzy zajmuje teraz swe odwieczne miejsce, rozbrzmiewając wśród stad gołębi pozujących do zdjęć z dziećmi, te zaś, w myśl niepisanej tradycji, wspinają się by zasiąść na grzbiecie posągowych psów z bronzu przy placu Św.Anny.

W Vegueta polecamy szczególnie:-

- The Muzeum Kanaryjskie (Museo Canario).
- Spacer po Calle de los Balcones, oraz po przylegających uliczkach.
- Atlantyckie Centrum Sztuki Nowoczesnej.
- Dom Kolumba (Christopher Columbus House).

Godzina 12:00
Ważna godzina sklepów

Jedynie dwa kroki od Veguety, dwie minuty spaceru, znajduje się Triana. Triana to mała strefa handlowa pełna sklepów. Od wielkich marek do maleńkich sklepików z upominkami. Jest to jedno z najlpszych miejsc na zakupy na Gran Canarii.

Otoczona budynkami o tradycyjnej architekturze pełna urokliwych zakątków, jak niewielki plac przy Hotelu Madrid, u stóp arystokratycznego gmachu Gabinete Literario, tuż przy tarasach kawiarnianych i restauracjach na Placu Las Ranas. Niedaleko jest też Kaplica Św.Telma, gdzie wznoszą modły marynarze, przysłowiowe dwa kroki od Dworca Autobusowego.

W Triana polecamy szczególnie:
- Restauracje wokół ulicy Mayor de Triana. Kuchnia tradycyjna lub kuchnia kreatywna, zawsze ze specjalną rolą dobrego wina.
- Muzeum Domu Pérez Galdós. 
- Zakupy na ulicy San Bernardo, Cano, Pérez Galdós i na sąsiednich uliczkach
Autobus turystyczny.

Godzina 16:00
Pijąc herbatę w dzielnicy brytyjskiej

Niedaleko szerokiej alei biegnącej wzdłuż wybrzeża, skrywa się niezwykły kompleks budynków: El Pueblo Canario, oaza spokoju, gdzie można porozmawiać przy kawie i szklance piwa, w tak zwanym leniwym rytmie, niezwykle cenionym przez Agathę Christie podczas jej pobytu na wyspie. W Pueblo Canario znajduje się niewielkie muzeum malarstwa modernistycznego, poświęcone twórczości Néstora Martína Fernándeza de la Torre, którego zwiedzenie gorąco polecamy.

Warto zobaczyć:
- Bary i tarasy kawiarniane z widokiem na morze w Przystani Jachtowej.

Godzina 17:00 
Czas na kąpiel na Plaży Las Canteras

Cztery kilometry plaży o jasnym piasku. Długa promenada pełna restauracji i kawiarni z widokiem na morze. Liczni miłośnicy zażywania kąpieli morskiej o każdej porze dnia i roku.

Plaża Las Canteras szczyci się temperaturami pozwalającymi na kąpiel w morzu przez 365 dni w roku. Jednym z klejnotów miasta jest tutejsza wyjątkowa naturalna rafa barierowa. Zwana przez miejscowych “La Barra”, stanowi przybrzeżne pasmo wulkanicznej skały, dzięki któremu większość plaży ma spokojną wodę, niczym naturalny basen.

Nie zapomnij zobaczyć:
- Promenada biegnąca wzdłuż plaży oferuje liczne tarasy kawiarniane, gdzie można miło spędzić czas.

Godzina 20:00
Miasto, które nie chce zasnąć

Nadchodzi pora, kiedy w Las Palmas de Gran Canaria miesza się kosmopolityczna, miejska atmosfera z piękną pogodą i wspaniałą muzyką.

Główne strefy życia nocnego w stolicy oferują różnorodną nastrojowość, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, stolica Gran Canarii posiada bogaty wybór interesujących restauracji, barów i tarasów kawiarnianych w dzielnicach takich jak Triana, Vegueta, Muelle Deportivo (Przystań Jachtowa), okolice Portu i Las Canteras.

Polecamy szczególnie:

Wybierz spektakl muzyczny, który najbardziej wpisuje się w twój gust. W emblematycznych gmachach Teatru im.Pérez Galdós czy Audytorium im.Alfredo Kraus, rozbrzmiewa wspaniała muzyka przez 365 dni w roku.

 

 

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.