Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Region Artenara jest położony w górskich partiach wyspy Gran Canaria, w odległości 50 kilometrów od stolicy. Ci, którzy pragną go odwiedzić, zaleca się dojazd autostradą Carretera del Norte, biegnącą z Las Palmas de Gran Canaria w kierunku północnym, mijając miejscowości takie jak Teror i Valleseco, żeby w końcu dotrzeć do Artenara. Pokonanie pozornie niewielkiej odległości 50 kilometrów zajmuje około półtorej godziny, gdyż droga odbijająca w kierunku wnętrza wyspy jest wąska i bardzo kręta.

Jeżeli natomiast podróżujesz środkami transportu publicznego, należy się udać na główny dworzec Estación de Guaguas w Las Palmas de Gran Canaria i wsiąść do autobusu linii 220 do Artenara przez Teror i Valleseco. Linia ta jednak nie jeździ zbyt często, jedynie trzy razy dziennie, tak w ciągu tygodnia jak i podczas weekendu.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.