Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Aby dojechać do Firgas należy, wyjeżdżając ze stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, jechać na północ autostradą Autovía del Norte, a następnie na 8 kilometrze zjechać z niej w kierunku Arucas i jeszcze raz zjechać kierując się na Firgas drogą odbijającą do wnętrza wyspy, słynną z pięknych widoków i licznych zakrętów.

Odległość między Las Palmas de Gran Canaria i Firgas wynosi około 28 kilometrów.  Jednakże, ten niewielki odcinek drogi przekłada się na około 35 minutową podróż, ze względu na to, że drugorzędna droga posiada pewne utrudnienia na niektórych odcinkach.

Jeżeli natomiast podróżujesz środkami transportu publicznego, najlepiej udać się na główny dworzec Estación de Guaguas w stolicy wyspy i tam wybrać jedną z oferowanych opcji przejazdu.  

Można też dojechać jednym z autobusów, które jadą do Arucas (linie 210234205 i 206), a z tamtąd przesiąść się do autobusu linii 211 do Firgas.  Ta kombinacja oferuje więcej możliwości, przez zdecydowanie częstsze kursowanie autobusów.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.