Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Prowincja Teror znajduje się we wschodniej części wyspy Gran Canaria, w odległości około 20 kilometrów od stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria.

Dojazd do Teror stanowią trzy różne trasy.  Pierwsza z nich, która uważana jest za najpiękniejszą widokowo, prowadzi wzdłuż autostrady Carretera de Teror GC-21.  Obecnie zjeżdża się na tę drogę z Obwodnicy Las Palmas de Gran Canaria zjazdem oznaczonym Teror, przy czym jest to trasa z wieloma zakrętami na odcinku 20 kilometrów, której przejechanie zajmuje zwykle około 45 minut.

Inną opcją dojazdu ze stolicy wyspy jest skierowanie się na autostradę Carretera del Norte GC-43, która biegnie wzdłuż wybrzeża, po czym zjechać na wysokości Arucas, a po przejechaniu miasta skierować się do Teror drogą o długości 21 kilometrów, która jest bardziej wygodna do podróży, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy i wynosi około 35 minut.

Ostatnią opcją jest możliwość dojazdu autostradą śródlądową do San Mateo, a stamtąd dalej drogą GC-42 prowadzącą do Villa de Teror, wzłuż 40 kilometrów.

Jeśli chodzi o dojazd środkami transportu publicznego, najlepiej jest udać się na Dworzec Autobusowy w Las Palmas de Gran Canaria i wsiąść do autobusu linii 216, który jedzie bezpośrednio do Teror wzdłuż drogi o tej samej nazwie.  Kursuje on bardzo często przez wszystkie dni powszednie, od wczesnych godzin rannych do późńiego wieczoru.  Można więc dojechać do Teror którymkolwiek z kursów, które wyruszają mniej więcej co pół godziny.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.