Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Aby dotrzeć do prowinci Valsequillo, należy skierować się na południe autostradą Autopista del Sur, po czym zjechać z niej w Telde.  Stamtąd, po przejechaniu miasta Telde, prowadzi do Valsequillo pomniejsza droga wewnętrzna, która jest jednopasmowa (GC-41).

Odległość między Las Palmas de Gran Canaria a Valsequillo wynosi 24 kilometry.  Jednakże, ostatni odcinek tej trasy, prowadzący wzdłuż drogi wewnętrznej, spowalnia kierowców, przez co potrzeba na jej pokonanie około pół godziny.

Jeśli chodzi o możliwość dojazdu do tej prowincji środkami transportu publicznego, należy udać się na Główny Dworzec Autobusowy w Las Palmas de Gran Canaria i wsiąść do autobusu linii 12 jadącego do Telde.  Tam można się przesiąść do jednego z wielu autobusów jadących do Valsequillo: linii numer 13 do San Mateo przez Valsequillo; linii numer 43 bezpośrednio do Valsequillo.  Wszytkie te linie kursują dość często.  Można też dojechać z San Mateo drogą GC-41.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.