Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Aby dotrzeć do Santa Lucía ze stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, należy skierować się na południe Autostradą GC-1.  Dojazd do niższych partii tej prowincji jest stosunkowo łatwy i zajmuje około dwudziestu minut.  Jednakże, jeśli chodzi o dojazd do samej miejscowości Santa Lucía, trzeba w okolicach Vecindario zjechać na drogę do Los Cuchillos GC-65, która jest zdecydowanie bardziej kręta.  Można też dotrzeć do miasteczka przez prowincję Agüimes, obierając trasę przez Temisas.

Jeżeli chodzi o dojazd do strefy nadmorskiej prowincji środkami transportu publicznego, należy udać się na Dworzec Autobusowy w Las Palmas de Gran Canaria i wsiąść do autobusu linii 01 do Mogán, który po drodze ma wiele przystanków na terenie Santa Lucía.

Aby dotrzeć bezpośrednio do Vecindario, będącego najbardziej kosmopolitycznym miejscem prowincji, można skorzystać z autobusu linii 08, wyjeżdżającego z Dworca Santa Catalina w Las Palmas de Gran Canaria.  Kursuje on co godzinę, od 7.30 rano, we wszystkie dni powszednie.

Linia 34, z Vecindario do Temisas i San Bartolomé, stanowi połączenie między miasteczkiem Santa Lucía a nadmorskimi miejscowościami prowincji.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.