Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Telde znajduje się w odległości 13 kilometrów od stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, a najlepiej do niego dojechać Autostradą Południową.  Jest to krótka i wygodna trasa, po sześciopasmowej, nowoczesnej drodze.  Czas trwania podróży do samgo miasta wynosi zwykle około 15 minut.

Jeśli chodzi o dojazd środkami transportu publicznego, najlepiej jest udać się na Dworzec Autobusowy w Las Palmas de Gran Canaria i wsiąść do jednego z wielu autobusów jadących do różnych miejscowości prowincji Telde.  Autobus linii 12, kursujący co pół godziny, jedzie do samego centrum miasta Telde, zatrzymując się po drodze na przystankach dzielnicy Jinamar.  Można również dojechać liniami numer 15 numer 55, które kończą bieg w miejscowościach Las Remudas oraz Valle de Jinámar.

Istnieje również możliwość dojechania autobusem linii 80 z Parku Santa Catalina, jadącym bezpośrednio do centrum Telde.  Jest to najczęściej kursująca linia, wyjeżdżająca codziennie mniej więcej co 20 minut.  Dojazd do Telde z Maspalomas lub innych miejscowości południa jest możliwy dzięki autobusowi linii 36, który kursuje codziennie co godzinę.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.