Gran Canaria
Gran Canaria
Co zwiedzić?

Nurkowanie w Rezerwatach Podwodnych

Nurkowanie w Rezerwatach Podwodnych

Wulkaniczne pochodzenie Gran Canarii można poznać nie tylko po krajobrazie, ale również po niezwykłości dna morskiego, które skrywa prawdziwe skarby natury. Całe wybrzeże wyspy zamieszkiwane jest przez liczne gatunki fauny morskiej, którą da się podziwiać poświęcając dzień urlopu na nurkowanie. Różne rezerwaty podwodne, rozrzucone wokół wybrzeży Gran Canarii, zapewniają miłośnikom nurkowania i tym, którzy chcą się go nauczyć, idealną scenerię do spędzenia czasu pod wodą.

Jeżeli chcesz spróbować nurkowania u wybrzeży Gran Canarii, nie zapominaj o zanurzeniu się przy Plaży Las Canteras na północy wyspy, która jest sama w sobie gigantycznym akwarium, dzięki ochronie naturalnej bariery skał piaskowca w niedalekiej odległości od plaży, która chroni ją od większych fal.

Na południu wyspy, w Arinaga, znajduje się inny Rezerwat Morski o wielkich walorach dla miłośników morza, w którym, zaledwie kilka metrów pod powierzchnią wody można nurkować pomiędzy gatunkami ryb jak abades czy meros. Bogactwo morskich głębin można także podziwiać w okolicach Pasito Blanco oraz Mogán, są to też idealne miejsca na fotografikę podwodną. Natomiast na północy Gran Canarii, w Gáldar, znajdują się wybrzeża Sardina del Norte i Caleta Baja, przy których bardziej zaawansowani nurkowie odnajdą labirynt podwodnych skał, zamieszkałych przez liczne populacje jeży morskich.

 

Zdecydowani na odkrywanie morskich głębin w naszych Rezerwatach Przyrody mogą otrzymać więcej informacji w każdym punkcie Informacji Turystycznej na wyspie.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.