Gran Canaria
Gran Canaria
Gastronomia

Wino nad oceanem

Wino nad oceanem

Można odbyć podróż wpisaną w inną podróż. Udać się gastronomicznym szlakiem przez wyspę leżącą pośrodku oceanu. Wyspy przygotowanej na przyjęcie wszystkich tych, którzy lubią żeglować na fali smacznego życia. Miłośników życia ze smakiem przyjmie wspaniale miejscowość Santa Brígida.

Santa Brígida znajduje się na Gran Canarii. To malowniczy zakątek jak z widokówki położony w górzystym wnętrzu wyspy. Na dodatek, zakątek stanowiący obowiązkowy przystanek dla chcących spróbować miejscowego jadła i wina.

Podróż wpisana w podróż. To właśnie oferuje Santa Brígida podróżnikom interesującym się kulturą winiarską. Ponieważ, ponad morzem i plażami, Gran Canaria skrywa bogatą tradycję warzenia trunków. To z niej rodzi się cała gama wina młodego, czerwonego, białego, owocowego i bardzo aromatycznego, zawsze o bardzo wysokiej jakości.

W Santa Brígida znajduje się Dom Wina Gran Canarii. To niedawno odrestaurowany budynek, gdzie można degustować najróżniejszych odmian wina rodem z wyspy. Sala ekspozycji przybliża historię produkcji wina na Gran Canarii. Wyspa posiada bowiem tradycję eksportu trunków do Europy, która liczy sobie wiele pokoleń. Uprawia się tu wspaniałe winogrono, a rozliczne mikroklimaty poszczególnych regionów sprawiają, że z tej samej jego odmiany można wyprodukować wino o bardzo różnej charakterystyce.

Dom Wina stanowi jednocześnie miejscowe Muzeum Wina, gdzie degustacja grankanaryjskich, oryginalnych gatunków wina połączona jest z jego komercjalizacją. Dlatego też, jeżeli zaliczasz się do tych podróżujących przez życie na fali dobrego smaku, radzimy wybrać się do Santa Brígida. Połączysz tutaj wyborną pogodę z wybornym jedzeniem i wybornym winem.

 

Muzeum Domu Wina
Federacja Wyspiarskich Stowarzyszeń Sektora Winiarskiego na Gran Canarii (VINIGRAN)
Adres: C/ Calvo Sotelo 26, 35300 - Santa Brígida
Tel./Fax: (+34) 928 644 484
Godziny otwarcia: 
Od wtorku do piątku i niedzieli od 10:00 do 14:00.
Przyjmowanie grup liczących powyżej 10 osób tylko za uprzednim uzgodnieniem.

Nowość: La Tasca del Vino
Godziny otwarcia: od wtorku do czwartku od 13:00 do 23:00.
Piątki i soboty od 13:00 do 24:00.  Niedziele od 13:00 do 17:00.
Godziny zamknięcia kuchni (od 17:00 do 20:00)
W poniedziałki nieczynne.
Specjalnością lokalu jest kuchnia kanaryjska, zakąski serowe, oryginalne wina z Gran Canarii, oraz tradycyjne desery.  Zestawy menu dla grup.  Ogród i taras ze stolikami, strefa jadalna wewnątrz i na powietrzu, rezerwacje (maksymalnie 40 osób)
Rezerwacje pod numerem telefonu: (+34) 928 644 484 (czynny od godz. 12:00)

Tienda (Sklep)
Od wtorku do piątku i niedzieli od 10:00 do 14:00.
Produkty gastronomiczne Gourmet de Gran Canaria, rękodzieło, upominki...

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.