Gran Canaria
Gran Canaria
Jestem już na miejscu

Mogán

Mogán

Mogán to kolejna miejscowość stanowiąca kurort odwiedzany przez największą ilość turystów. Położony jest w odległości 93 kilometrów od stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria. Powierznia całej prowincji Mogán wynosi 172,44 kilometry kwadratowe, przez co stanowi ona drugą co do wielkości prowincję Gran Canarii. Wznosi się na wysokość 22 metrów nad poziomem morza u wybrzeży, aż po szczyt Montaña de Sándara (1.583 metros).

Rzeźba terenu Mogán charakteryzuje się rozległymi płaskowyżami, które przecinają głębokie wąwozy ciągnące się od centralnej części wyspy aż do jej wybrzeży. Najbardziej spektakularne z nich to wąwozy Veneguera i Mogán, gdzie można podziwiać najpiękniejsze krajobrazy tych okolic.

 

Plaże tutejszych wybrzeży stanowią skupisko swoistej aglomeracji licznych kurortów turystycznych: Arguineguín-Patalavaca, Anfi del Mar, Puerto Rico, Amadores, Tauro, Playa del Cura, i Puerto de Mogán. We wszystkich tych miejscowościach można znaleźć rozliczne hotele i restauracje położone wzłuż pasaży i promenad spacerowych. Ponadto wszędzie istnieje wysokiej klasy infrastruktura do praktykowania turystyki morskiej, są też przystanie jachtowe. Jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji jest obserwacja waleni, godna polecenia szczególnie miłośnikom morza.

Puerto de Mogán to miejscowość rybacka, która, ze względu na piękne, malownicze położenie, przekształciła się z czasem w jeden z najpiękniejszych kurortow turystycznych. Posiada znaną w międzynarodowym środowisku miłośników sportów wodnych przystań jachtową.

Dla tych, którzy pragną poznać miejscową kulturę, godnym polecenia jest spacer po starówce Mogán, gdzie znajduje się Kościół Świętego Antoniego z Padwy, wzniesiony w roku 1814. Jego wnętrza kryją piękne płaskorzeźby i drzeworyty. Jednocześnie, nieopodal Parku Nicolása Quesady, przy placu Rincón de Mima, można zobaczyć pięć malowideł odzwierciedlających tradycyjne kanaryjskie stroje ludowe. Co ciekawe, przy drodze do Puerto Mogán znajduje się tak zwany Spalony Młyn, wzniesiony w XIX wieku i zaopatrujący niegdyś w gofio i mąkę cały centralny region wyspy. Jest to największy młyn wiatraczny, jaki znajduje się na wyspie, a jego wysokość dochodzi do siedmiu metrów.

Mogán posiada również największy zbiornik wodny na wyspie: Presa de Soria. Tutejsza roślinność zdominowana jest głównie przez endemiczne gatunki wilczomleczy i opuncji, jednak można również znaleźć w tej prowincji stoki górskie porośnięte połaciami kanaryskich lasów piniowych, gaje palmowe, oraz egzotyczne drzewa owocowe.

Informacje praktyczne o Trasie Południowo - Zachodniej

Santa Lucía    I    San Bartolomé de Tirajana    I    Mogán    I    La Aldea de San Nicolás

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.