Gran Canaria
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Gmina Arucas jest położona na północnym wybrzeżu wyspy, w odległości 12 kilometrów od miasta stołecznego, Las Palmas de Gran Canaria.

Aby dotrzeć do miasta, wyjeżdżając z Las Palmas de Gran Canaria należy skierować się na północ autostradą Autovía del Norte GC-2, jadąc wzdłuż wybrzeża aż do rozjazdu z drogowskazem Arucas, a dalej drogą GC-20.  Jest to łatwo przejezdna szosa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, dzięki czemu można tu dotrzeć ze stolicy w stosunkowo niedługim czasie, wynoszącym około 15 minut.

Jeżeli natomiast podróżujesz środkami transportu publicznego, najlepiej udać się na główny dworzec Estación de Guaguas w stolicy wyspy i wsiąść do jednego z trzech autobusów, które jadą bezpośrednio.  Autobus linii 205 kursuje co pół godziny przez cały dzień, a jego trasa prowadzi przez Wąwóz Tenoya do Arucas.  Autobus linii 206 również kursuje co pół godziny, przejeżdżając przez miejscowość Bañaderos.  Można też wybrać autobus linii 210, który jedzie do Arucas kierując się najpierw na osiedle Cardones.

 

 

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.