Gran Canaria
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Prowincja Teror znajduje się we wschodniej części wyspy Gran Canaria, w odległości około 20 kilometrów od stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria.

Dojazd do Teror stanowią trzy różne trasy.  Pierwsza z nich, która uważana jest za najpiękniejszą widokowo, prowadzi wzdłuż autostrady Carretera de Teror GC-21.  Obecnie zjeżdża się na tę drogę z Obwodnicy Las Palmas de Gran Canaria zjazdem oznaczonym Teror, przy czym jest to trasa z wieloma zakrętami na odcinku 20 kilometrów, której przejechanie zajmuje zwykle około 45 minut.

Inną opcją dojazdu ze stolicy wyspy jest skierowanie się na autostradę Carretera del Norte GC-43, która biegnie wzdłuż wybrzeża, po czym zjechać na wysokości Arucas, a po przejechaniu miasta skierować się do Teror drogą o długości 21 kilometrów, która jest bardziej wygodna do podróży, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy i wynosi około 35 minut.

Ostatnią opcją jest możliwość dojazdu autostradą śródlądową do San Mateo, a stamtąd dalej drogą GC-42 prowadzącą do Villa de Teror, wzłuż 40 kilometrów.

Jeśli chodzi o dojazd środkami transportu publicznego, najlepiej jest udać się na Dworzec Autobusowy w Las Palmas de Gran Canaria i wsiąść do autobusu linii 216, który jedzie bezpośrednio do Teror wzdłuż drogi o tej samej nazwie.  Kursuje on bardzo często przez wszystkie dni powszednie, od wczesnych godzin rannych do późńiego wieczoru.  Można więc dojechać do Teror którymkolwiek z kursów, które wyruszają mniej więcej co pół godziny.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.