Gran Canaria
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Aby dotrzeć do prowinci Valsequillo, należy skierować się na południe autostradą Autopista del Sur, po czym zjechać z niej w Telde.  Stamtąd, po przejechaniu miasta Telde, prowadzi do Valsequillo pomniejsza droga wewnętrzna, która jest jednopasmowa (GC-41).

Odległość między Las Palmas de Gran Canaria a Valsequillo wynosi 24 kilometry.  Jednakże, ostatni odcinek tej trasy, prowadzący wzdłuż drogi wewnętrznej, spowalnia kierowców, przez co potrzeba na jej pokonanie około pół godziny.

Jeśli chodzi o możliwość dojazdu do tej prowincji środkami transportu publicznego, należy udać się na Główny Dworzec Autobusowy w Las Palmas de Gran Canaria i wsiąść do autobusu linii 12 jadącego do Telde.  Tam można się przesiąść do jednego z wielu autobusów jadących do Valsequillo: linii numer 13 do San Mateo przez Valsequillo; linii numer 43 bezpośrednio do Valsequillo.  Wszytkie te linie kursują dość często.  Można też dojechać z San Mateo drogą GC-41.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.