Gran Canaria
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Aby dotrzeć do Santa Lucía ze stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, należy skierować się na południe Autostradą GC-1.  Dojazd do niższych partii tej prowincji jest stosunkowo łatwy i zajmuje około dwudziestu minut.  Jednakże, jeśli chodzi o dojazd do samej miejscowości Santa Lucía, trzeba w okolicach Vecindario zjechać na drogę do Los Cuchillos GC-65, która jest zdecydowanie bardziej kręta.  Można też dotrzeć do miasteczka przez prowincję Agüimes, obierając trasę przez Temisas.

Jeżeli chodzi o dojazd do strefy nadmorskiej prowincji środkami transportu publicznego, należy udać się na Dworzec Autobusowy w Las Palmas de Gran Canaria i wsiąść do autobusu linii 01 do Mogán, który po drodze ma wiele przystanków na terenie Santa Lucía.

Aby dotrzeć bezpośrednio do Vecindario, będącego najbardziej kosmopolitycznym miejscem prowincji, można skorzystać z autobusu linii 08, wyjeżdżającego z Dworca Santa Catalina w Las Palmas de Gran Canaria.  Kursuje on co godzinę, od 7.30 rano, we wszystkie dni powszednie.

Linia 34, z Vecindario do Temisas i San Bartolomé, stanowi połączenie między miasteczkiem Santa Lucía a nadmorskimi miejscowościami prowincji.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.