Gran Canaria
Gran Canaria
Wyspa

Jak dojechać

Jak dojechać

Aby dotrzeć do prowincji La Aldea de San Nicolás można wybrać jedną z trzech dróg:  pojechać Autostradą Południową wzdłuż całego wybrzeża wschodniego i i południowego;  drogą śródlądową Carretera del Centro do Artenara, a następnie drogą wielkich tam;  lub Autostradą Północną, wzdłuż wybrzeża północnego i zachodniego wyspy.

Najczęściej uczęszczaną trasą jest trasa północna, choć nie jest ona najkrótsza, a jej ostatni odcinek obfituje w ostre zakręty.  Trasa śródlądowa jest najtrudniesza do przejechania, ale jej plusem są piękne pejzaże.  Natomiast najwygodniejsza jest trasa przez Autostradę Południową.

Pomimo, że La Aldea de San Nicolás znajduje się w odległości 71 kilometrów od stolicy wyspy, dojazd drogą północną zajmuje około półtorej godziny, z uwagi na to, że jest to dość skomplikowana trasa.

Jeżeli jednak odwiedzający wybierze opcję transportu publicznego, najlepiej, żeby się udał na Dworzec Autobusowy w Las Palmas de Gran Canaria i wsiadł do autobusu linii 01 jadącego do Puerto de Mogán, gdzie należy się przesiąść do linii 38, która kursuje cztery razy dziennie do La Aldea de San Nicolás przez południe wyspy.  Można też wybrać się autobusem linii 105, który kursuje co 20 minut do Gáldar, skąd wyjeżdża linia 101 do La Aldea de San Nicolás.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.