Gran Canaria
Gran Canaria
image01
image01
image01
image01
image01
image01
Zdrowie

Pozwól sobie na relaks

Przepis na Gran Wypoczynek

Gran Wypoczynek odkryto już przed wieloma dziesiątkami lat. Narodził się w rozkwicie wieku XIX, gdy angielscy podróżnicy pływający statkami parowymi do Kapsztadu, niemal niechcący odkryli wyspę z najpiękniejszą zimą w Europie.

Wyspę stanowiącą przytulny zakątek ze wspaniałymi rodzajami mikroklimatu, wręcz idealną do ustanowienia się tu na długie zimowe tygodnie by wypocząć, wyleczyć dolegliwości, załagodzić doskwierające nerwy, czy też pozwolić czasowi płynąć we własnym tempie. Miejsce pośrodku oceanu pięknej pogody, idealne do relaksu i zadbania o zdrowie i samopoczucie.

Już w drugiej połowie XIX wieku Gran Canaria zaczęła się przeobrażać w ważny ośrodek uzdrowiskowy. Kuracjusze z tysiąca różnych miast Europy przybywali tu w poszukiwaniu łagodnego klimatu, panującego na wyspie praktycznie przez cały rok. Europejscy przybysze wszelakiego pochodzenia zażywali kąpieli w wodach leczniczych podczas pobytu w starych szlacheckich uzdrowiskach Azuaje i Berrazales. Wszystko to w XIX wieku.

Jednak Gran Wypoczynek doskonale się dostosowywał do wymogów upływających lat. Włoski wizjoner Eduardo Fliputti odnowił jego formułe w wieku XX, stwarzając ośrodek uzdrowiskowy pośrodku wydm piaszczystych w Maspalomas. To wydmowe Spa stanowiło centrum helioterapii, wykorzystując lecznicze oddziaływanie połączenia piasku i słońca. Wszystko to w latach 60.

 

Obecnie formuła gran wypoczynku jest nieustannie ulepszana na Gran Canarii. A to dlatego, że wyspa bez przerwy na wynajduje coraz to nowsze sposoby na oferowanie przyjezdnym wspaniałych wakacji uzdrowiskowych. Po upływie stu pięćdziesięciu lat, odwiedzający wyspę mają do dyspozycji ogromny wachlarz ośrodków Spa & Wellness, opiekę wielkich specjalistów z dziedziny zdrowia, oraz najnowocześniejsze zabiegi dla zdrowia i urody.

Długoletnie doświadczenie bycia ośrodkiem uzdrowiskowym, najnowsze metody i najnowocześniejsze ośrodki spa i talasoterapii, mieszają się na Gran Canarii ze wspaniałością klimatu i całym morzem plaż. A wszystko to okraszone jest sporą ilością profesjonalistów z dziedziny zdrowia i urody, oraz bogatą ofertą prywatnej służby zdrowia.

 

Jeśli pragniesz poświęcić kilka dni na poprawę samopoczucia i zdrowia, przyjedź na Gran Canarię. Mamy nadzieję być przez kolejne 150 lat miejscem, które skrywa przepis na Gran Wypoczynek.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.