Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Przyroda

Parador de Cruz de Tejeda

Plaże się nie obrażą, jeśli wybierzesz góry

Plaże Gran Canarii nie obrażą się, jeżeli ten jeden raz wybierzesz wypad w góry.  Zrozumieją cię doskonale wiedząc, że właśnie teraz na nowo otworzono po kapitalnym remoncie hotel Parador Nacional w Cruz de Tejeda.

Placówka ta przynależy do jednej z najbardziej prestiżowych sieci ośrodków turystycznych kraju, zwanych Paradores, liczącej niemal 100 hoteli w całej Hiszpanii i ustanowionych w zabytkowych wnętrzach, lub przy obiektach o wysokich walorach kulturowych i przyrodniczych.

Swoją niepowtarzalność hotel Parador Nacional de Tejeda zawdzięcza właśnie otaczającej go przyrodzie.  Umiejscowiony w okolicy znanej jako „la Cruz de Tejeda”, ten niewielki obiekt posiada widoki na jedne z najpiękniejszych pejzaży na Gran Canarii.  Ponadto, leży on na trasie uczęszczanej przez wszystkich turystów i zwiedzających, którzy pragną poznać niepowtarzalność rzeźby masywów górskich w najwyższych partiach wyspy.


Ponieważ na Gran Canarii można również zobaczyć wysokie góry.  Wyniosłe szczyty wysokich pasm, gdzie nie dochodzi żaden hałas.  I szlaki górskie, po których można wędrować całymi dniami przez las.  I wijące się serpentyny dróg, które prowadzą do osad tak małych, że niemal nie istniejących.  Wiosek, gdzie nikt nie chce nosić zegarka ani liczyć czasu.

Żadna z ponad stu plaży wyspy nie obrazi się, jeśli wybierzesz góry.  Wypoczynek w jednym z 42 pokoi nowo otwartego Parador to tylko jedna z opcji bogatej oferty zakwaterowania wiejskiego na wyspie, w hotelach czy domach wiejskich, które można znaleźć we wszystkih jej zakątkach.  Na wyspie, gdzie nie trzeba podejmować trudnych decyzji z cyklu orzeł czy reszka.  Wszystko jest tu blisko, na miejscu, jakby na środku oceanu ktoś umieścił niewielki kontynent w miniaturze.

Polecamy wypoczynek na prawdziwym łonie natury, w nowym Parador Nacional de Cruz de Tejeda, lub w którymkolwiek innym z górskich ośrodków, które czekają tutaj, na Gran Canarii, na wszystkich pragnących zapomnieć o zagonionym tempie życia.

Więcej informacji znajdziesz na portalu internetowym Paradores Nacionales: www.parador.es

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.