Gran Canaria

Miejsca instagramowe

Gran Canaria, instagramowa wyspa

Uchwyć najbardziej romantyczne zachody słońca 💗, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i ciesz się najpiękniejszymi pocztówkowymi ujęciami Gran Canarii, odkrywając najbardziej instagramowe miejsca, w których można się zakochać w mgnieniu oka i migawki.

Chcemy tutaj podzielić się z Tobą niektórymi z najbardziej emblematycznych zakątków Gran Canarii – krajobrazami, których piękno i imponująca przyroda rozkochają w sobie każdego przyjezdnego. Wskażemy Ci tylko część z niezliczonych miejsc, które możesz uwiecznić podczas swojej najbliższej wizyty na wyspie. Te idylliczne ujęcia, których pozazdroszczą Ci wszyscy w Twoich mediach społecznościowych, zdobędą setki polubień 👍 👍 👍.

Jeśli kochasz media społecznościowe i marzysz o zrobieniu idealnego zdjęcia, przygotuj swój aparat 📷 i odkryj z nami niektóre z najlepszych miejsc czekających na Ciebie na Gran Canarii – bardzo instagramowej wyspie.

Puerto de Mogán Mogán

Ta wyjątkowa enklawa niepowtarzalnego piękna 😍 sprawia, że plaża i Puerto de Mogán to prawdziwy raj dla miłośników uwieczniania dobrych chwil, które spędzisz w tej nadmorskiej miejscowości położonej nad brzegiem Atlantyku, w południowo-zachodniej części Gran Canarii. To pełna uroku miejscowość portowa kryjąca w sobie niezliczone sekretne zakamarki, kwieciste uliczki i wąskie kanały czekające na odkrycie przez odwiedzających. Jednym z najlepszych momentów na sięgnięcie po aparat 📷 w Puerto de Mogán jest późne popołudnie, kiedy wieczorne światło potęguje kolory jednego z najpiękniejszych zachodów na wyspie 🔅.

Puerto de Mogán Termómetro
Puerto de Mogán
Puerto de Mogán
Puerto de Mogán
Puerto de Mogán

Wydmy Maspalomas San Bartolomé de Tirajana

Wydmy Maspalomas to jeden z najlepiej strzeżonych skarbów Gran Canarii 💎. Tysiące odwiedzających je gości dało się uwieść powoli zachodzącemu słońcu pośród wijących się wydm zmieniających swoje kształty. Piaszczysta pustynia o powierzchni ponad 400 hektarów, położona w południowej części wyspy, zaskakuje turystów swoim niezwykłym pięknem 😍. Jako że jest to chroniony rezerwat przyrody, należy poruszać się po oznakowanych ścieżkach, które prowadzą aż do plaży Maspalomas. Najlepsze ujęcia można też wykonać z punktu widokowego znajdującego się w hotelu Riu Palace Maspalomas.

Maspalomas Maspalomas
Maspalomas
Maspalomas
Maspalomas
Maspalomas

Pomnik przyrody Los Azulejos Mogán - La Aldea de San Nicolás

W głębokich wąwozach wyrzeźbionych przez naturę w ciągu milionów lat w głębi wyspy (pomiędzy gminami Mogán i La Aldea de San Nicolás) znajduje się imponująca kotlina pochodzenia wulkanicznego, mieniąca się rozmaitymi kolorami skał. Tak właśnie jest w Los Azulejos, jednym z najbardziej zaskakujących zakątków przyrody 😳 na Gran Canarii. To wyjątkowa mozaika barw wyrzeźbiona w górach, wśród których przeważają odcienie czerwonawe, ochry, zieleni i błękitu w wyniku erozji różnych minerałów, gdzie można uchwycić jedną z najpiękniejszych i najbardziej zaskakujących panoram wyspy 📷.

Pomnik przyrody Los Azulejos Holiday
Pomnik przyrody Los Azulejos
Pomnik przyrody Los Azulejos
Pomnik przyrody Los Azulejos
Pomnik przyrody Los Azulejos

Punkt widokowy Mirador del Balcón lub Andén Verde Mogán - La Aldea de San Nicolás

Drogą GC-200 warto pojechać w kierunku północnym Gran Canarii, by podziwiać jeden z najbardziej spektakularnych widoków, jakie wyspa ma do zaoferowania 📷. Ten imponujący punkt widokowy znajdujący się na zachodnim krańcu Gran Canarii usytuowany jest na pionowym klifie, skąd rozciąga się niezwykła panorama na morze i wąwozy rozpościerające się przed naszymi stopami, tworząc niepowtarzalne widowisko wizualne 😍😍😍. Popularnie nazywany jest „ogonem smoka”, gdyż ściana jego klifów z zygzakowatymi szczytami przypomina to mitologiczne stworzenie zaklęte w skałach, gubiące się w bezkresnym oceanie 🐉.

Punkt widokowy Mirador del Balcón lub Andén Verde Sol
Punkt widokowy Mirador del Balcón lub Andén Verde
Punkt widokowy Mirador del Balcón lub Andén Verde
Punkt widokowy Mirador del Balcón lub Andén Verde
Punkt widokowy Mirador del Balcón lub Andén Verde

Monolit Roque Nublo Tejeda

To emblematyczne miejsce, gdzie pomnik przyrody Roque Nublo wznosi się na wysokość ponad 1800 metrów 🗻 niczym imponujący strażnik szczytów Gran Canarii. Roque Nublo, symbol wyspy dla jej mieszkańców, stał się jej wieżą strażniczą i obrońcą. U jego podstawy można nie tylko dotknąć ponad 80-metrowej litej skały, która go tworzy, ale także podziwiać spektakularny wulkaniczny krajobraz 🌋 gdzie kręcono filmy, seriale i reportaże fotograficzne, które obiegły cały świat 🎬. W pogodne dni można stąd wyraźnie zobaczyć sąsiedni wulkan, słynny Teide.

Roque Nublo Roque Nublo
Roque Nublo
Roque Nublo
Roque Nublo
Roque Nublo

Plaża de Las Canteras Las Palmas de Gran Canaria

Uważana za jedną z najlepszych plaż miejskich na kontynencie europejskim 🏆, tętniąca życiem plaża Las Canteras to kolejne symboliczne miejsce Gran Canarii, gdzie można zrobić najlepsze zdjęcia miasta. Położona przy szerokiej promenadzie pełnej lokali rozrywkowych, kawiarni i restauracji 🍺, plaża Las Canteras jest ulubionym miejscem mieszkańców, dodającym wigoru 💗 i barwności temu najbardziej emblematycznemu z miejsc na wyspie.

Najlepsze ujęcia czekają Cię na drugim końcu plaży, gdzie dominuje zapewniająca ciepłe powitanie atmosfera surferska 🏄 tuż obok Audytorium Alfredo Krausa, skąd możesz podziwiać piękny zachód słońca 🔅.

Plaża de Las Canteras Termómetro
Plaża de Las Canteras
Plaża de Las Canteras
Plaża de Las Canteras
Plaża de Las Canteras

Vegueta Las Palmas de Gran Canaria

Ponad 500 lat historii, wąskie uliczki i wyjątkowe pocztówkowe ujęcia zapewni Ci zabytkowa dzielnica Vegueta, w samym sercu miasta 💗. To kolebka miasta Las Palmas de Gran Canaria z końca XV wieku, na której placach i w uliczkach znajdują się budynki o ponad pięćsetletniej tradycji. Przechadzając się brukowanymi uliczkami i pozwalając sobie na zagubienie się wśród nich, poczujesz się jak w podróży do innych czasów, w których piraci 🏴‍☠, wojownicy i lokalna ludność pozostawili po sobie ślady obecne do dziś w każdym zakątku Veguety 👣.

Vegueta Gran Canaria
Vegueta
Vegueta
Vegueta
Vegueta

Szopka z piasku Belén de Arena na plaży Las Canteras Las Palmas de Gran Canaria

Wykonana przez rzeźbiarzy z piasku z różnych krajów świata, piaskowa szopka z Las Canteras jest prawdziwą ikoną Świąt Bożego Narodzenia 🎄 na Gran Canarii i w całej Hiszpanii, gdyż to jedyna tak duża szopka z piasku (ponad 1000 m2), którą można podziwiać na plaży w czasie świąt Bożego Narodzenia 🏖. Jest to owoc mistrzowskiej pracy najlepszych rzeźbiarzy z piasku z całego świata, pochodzących z takich krajów jak Holandia, Belgia, Włochy, Kanada czy Rosja, a jej budowa stanowi symbol tak wyczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia na Gran Canarii. Co roku odwiedza ją ok. 200 tys. osób, bowiem to wyjątkowe dzieło rąk ludzkich, które stało się jedną z najpopularniejszych szopek na świecie 🌎.

Szopka z piasku Belén de Arena na plaży Las Canteras Las Canteras
Szopka z piasku Belén de Arena na plaży Las Canteras
Szopka z piasku Belén de Arena na plaży Las Canteras
Szopka z piasku Belén de Arena na plaży Las Canteras
Szopka z piasku Belén de Arena na plaży Las Canteras

Gran Canaria na Instagramie

Czemu inni mają opowiadać Ci o czymś, co możesz zobaczyć sam na Instagramie? Kliknij "obserwuj" na naszym koncie na Instagramie, a nasza wyspa będzie zawsze blisko Ciebie. Chcesz podzielić się z nami najlepszymi doświadczeniami ze swojej podróży na Gran Canarię?

Gran Canaria