Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Jestem już na miejscu

Moya

Moya

Miejscowość Moya leży na wysokości 490 metrów nad poziomem morza. Wokół niej rozciągają się liczne wąwozy i kilka długich łańcuchów górskich, które schodzą w dół aż do morza, przez co obszar ten charakteryzuje wyjątkowo bogata rzeźba terenu.

Moya jest pełna ciekawych zabytków kultury. Zwiedzanie Moya nie może się obejść bez zobaczenia emblematycznych budynków starówki, w tym Kościoła Matki Boskiej Gromnicznej, Domu Muzeum Tomása Moralesa, siedziby Spółki Wodnej, czy kapliczki Świętego Bartłomieja z Fontanales. Kościół Matki Boskiej Gromnicznej zawieszony jest przy ostrych zboczach górskich, stanowiących krawędź Wąwozu Moya. Aktualna świątynia, założona w roku 1957, składa się z trzech naw z pięknym, szerokim oknem witrażowym. Na przeciwko kościoła znajduje się Dom Narodzin poety Tomasa Moralesa, który przyszedł na świat właśnie tutaj w roku 1884. Muzeum Domu Moralesa posiada bogaty zbiór eksponatów, w tym dokumenty i zbiory biblioteczne, a także kolekcja prac malarskich związanych z postacią tego wybitnego twórcy hiszpańskiego modernizmu. Godziny otwarcia obiektu: od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00, w soboty od 10:00 do 20:00, w niedziele i święta od 10:00 do 14:00.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.