Gran Canaria
Oficjalna strona Patronatu Turystyki Wyspy Gran Canaria
Silueta Gran Canaria Site Map
Gran Canaria
Jestem już na miejscu

Valsequillo de Gran Canaria

Valsequillo de Gran Canaria

Odległość Valsequillo od Las Palmas de Gran Canaria wynosi 24 kilometry, natomiast od Telde jedynie 11 kilometrów. Rozciągające się na powierzchni 32,74 kilometrów kwadratowych, Valsequillo położone jest na terenie Doliny Telde. Najwyższy szczyt prowincji osiąga wysokość 1800 metrów nad poziom morza.

Spacer po centrum miasteczka Valsequillo pozwala poznać Kościół Świętego Michała, zbudowany w latach 1903 –1918, w miejscu niegdysiejszego cmentarza. W jego wnętrzu na szczególną uwagę zasługuje La Pila -chrzcielnica wykonana z sewilskiej porcelany, o zielonej barwie i z wypalanymi zdobieniami. Wizerunek Świętego Michała, będący dziełem słynnego rzeźbiarza kanaryjskiego, którym był Luján Pérez. Jego charakterystyczną cechą jest fakt, że jest to jedyny wizerunek tego Anioła, który przedstawia psa u jego stóp.

W Bibliotece Miejskiej imienia Benito Pérez Galdós wystawionych jest pięć niezwykle wartościowych drewnianych polichromii flamandzkich przedstawiających Świętą Klarę z Asyżu, Świętą Łucję, Świętą Katarzynę, Świętego Bernarda i Jakuba Starszego. Pochodzą one z oratorium Matki Boskiej Patronki Zdrowia w Era de Mota.

 

Valsequillo posiada również w swojej ofercie piękne zakątki przyrody, takie jak Wąwóz Los Cernícalos, który prowadzi od Caldera de los Marteles aż do miejscowości Lomo Magullo. Wąwóz ten, co ciekawe, posiada płynące strumienie wody przez cały rok. Najciekawszy aspekt tego wąwozu tkwi w jego wysokich walorach ekologicznych i pejzażowych, gdyż na jego zboczach występuje jeden z największych gajów dzikiej oliwki na wyspie, a w jego korycie istnieje całoroczne źródło wodne i rzadkie zarośla wierzbowe. Wąwóz ten jest idealny do wędrówek pieszych, gdyż można go przemierzyć w całości idąc pięknymi szlakami.

Kolejnym pięknym obszarem przyrodniczym jest Caldera de los Marteles, eliptyczny krater o średnicy 500 metrów i głębokości 80 metrów, stanowiący część Specjalnego Rezerwatu Los Marteles. Kaldera ta została zaliczona przez hiszpański Instytut Technologii Geologicznej i Wykopaliskowej do obiektów o szczególnych walorach geologicznych. Sam rezerwat jest oczywiście obszarem ekologicznie uwrażliwionym. 
 
Ponadto, co roku w Valsequillo odbywa się festyn ludowy słynny nie tylko wśród tubylców, ale i wśród szerszej rzeszy odwiedzających, którzy napływają tu ze wszystkich stron. To festyn Kwitnących Migdałowców, organizowany wspólnie z prowincją Tejeda.

Aby uzyskać szersze informacje na temat miasta i prowincji Valsequillo, warto odwiedzić punkt informacji turystycznej mieszczący się na starówce miejskiej.

Informacje praktyczne o Trasie Wschodniej

Las Palmas de Gran Canaria  I  Telde  I  Valsequillo de Gran Canaria  I  Ingenio  I  Agüimes 

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.