Gran Canaria
Gran Canaria

“Guaguatour”, rodzinna wycieczka aby zwiedzić miasto o tysiącu twarzy, które wyrasta na środku oceanu

Naprawdę mieliście zamiar wyjechać z wyspy bez wizyty w Las Palmas de Gran Canaria? Nie widząc największego i najbardziej wesołego miasta Wysp Kanaryjskich?

Nie martw się. Jeśli nie masz ochoty błądzić z dziećmi po mieście, którego nie znasz, mamy dla ciebie prawdziwie rodzinne rozwiązanie, a to znaczy, praktyczne i wygodne wyjście z sytuacji.

Autobusem turystycznym możesz zwiedzić całą stolice w zabawny sposób, zabierając ze sobą całą rodzinę. Z jego pokładu o czterech metrach wysokości, z przewodnikiem audio w 8 językach. Las Palmas de Gran Canaria Tour odkryje przez wami zakamarki miasta robiąc pełen objazd, na trasie którego możecie wsiadać i wysiadać na dowolnych przystankach, planując zwiedzanie. Jakby nie było, tak jak każde miasto europejskie, mamy się czym pochwalić. Las Palmas de Gran Canaria jest miastem o tysiącu różnych obliczach. Zadziwiająco zróżnicowanym, jak na miejscowość wyrastającą na wyspie, na środku oceanu.

Przejażdżkę „guaguatour” możesz rozpocząć w Vegueta, na miejskiej starówce, dzielnicy o ponad 500 letniej tradycji, pełnej muzeów i barów tapas. Dzieciom z pewnością spodoba się tu wizyta w Domu Kolumba.

Później zaś możecie wysiąść przy Las Canteras, kilkukilometrowej plaży, wzdłuż której ciągnie się i wykręca promenada z tarasami, a spacer wdłuż niej prowadzi do miejsca, gdzie surferzy i surferki przeskakują fale, jakby były z papieru.

Możesz się też czegoś napić pod koroną palm w „Pueblo Canario”, zakątka ukrytego w środkowej części miasta. A jeśli najmłodsi dadzą ci chwilę wytchnienia, pozwól sobie na mały kaprys idąc na zakupy po ulicy Mesa y Lopez lub Triana, największych skupiskach sklepów w mieście. Możesz też przysiąść w Parku Santa Catalina, mając pod nosem zawijające do portu promy wycieczkowe, oraz Muzeum Nauki Elder. Dla twoich dzieci będzie to wyjątkowe muzeum, wzniesione specjalnie z myślą o nich, aby mogły się bawić własnoręcznie tysiącem urządzeń i wynalazków.

Możesz zobaczyć całe miasto, rozciągające się wzdłuż morskiego nadbrzeża, z punktu widokowego Altavista. Do wszystkich tych miejsc dojedziesz autobusem guagua turistica o wiele prędzej, niż myślisz.

Dlaczego nie przyjedziesz, żeby poznać Las Palmas de Gran Canaria?

Więcej informacji: www.city-sightseeing.com