Gran Canaria
Gran Canaria
Przyroda

Wędrówki górskie

Klucz do małego Gran kontynentu

Miłośnicy gór i wędrówek górskich wykorzystują każdy pretekst, by powrócić na Gran Canarię. Winę za te wszystkie przyjazdy i wyjazdy ponosi sama wyspa, jako miejsce całkowicie wyjątkowe, gdzie najrozmaitsze typy pejzaży ukrywają się pod dywanem.

Ponieważ Gran Canaria nie jest jedynie wyspą obfitującą w plaże. To swoisty kontynent w miniaturze, z łagodnym klimatem panującym tu praktycznie przez cały rok. Kontynent w pomniejszeniu, pośrodku oceanu, z niepowtarzalną mieszanką smaków, dzięki której jest to nie lada kąsek dla tych, którzy lubią chodzić po górach.

Pierwszym z tych składników smakowych jest rzeźba terenu. Następnie, dodać należy przedziwną mieszankę gajów palmowych i sosnowych, wąwozów i szlaków wędrownych wijących się po górskich zboczach, a wszystko składa się w swoiste puzzle pejzaży, tak różnorodnych jak smaki jogurtu w supermarkecie. No i oczywiście do tego wszystkiego jest jeszcze Ruch Oporu.

Ruch Oporu wciela w swe szeregi sporą liczbę wyspiarzy, którzy nie zgadzają się, by ich życie było inne od sposobu, w jaki żyli ich rodzice i dziadkowie, czyli tych, którzy się bronią rękami i nogami, żeby nie wsiąść do pociągu o nazwie pośpiech.

To właśnie oni tworzą gościnną scenerię ludzką, z którą stykają się wędrowcy podczas zapuszczenia się w wędrówkę wgłąb wyspy. Mieszkańcy ukrytych zakątków, które wyłaniają się znienacka przy zakręcie, w maleńkich wioskach. To ci, którzy odmawiają noszenia zegarka i zmiany trybu życia. A wszystko to posiada swoją logikę. Po co się z czymś spieszyć na tej wyspie? Lepiej cieszyć się życiem w miejscu, gdzie natura wyznacza tempo i prostotę życia.

Bo tak prawdę mówiąc w tym właśnie tkwi cały sekret. Przyjedź powędrować na tej wyspie. Czeka tu na ciebie miniaturowy kontynent, aby wypocząć w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Linki dla zainteresowanych
– Szlaki wędrowne po Gran Canarii – informacje o miejscowościach na wyspie –

Documento sin título
Oto kilka linków, które mogą być interesujące w odniesieniu do Szlaków Wędrownych na wyspie Gran Canaria. Choć są one źródłem przydatnych informacji dla zainteresowanych turystów, należy zauważyć, że Grancanaria.com nie ma nadzoru nad ofertą, opisem, homologacją i przystosowaniem szlaków przedstawionych na tych stronach, stąd też nie bierzemy odpowiedzialności za jakąkolwiek zawartość tych lub innych zewnętrznych stron, które udostępniamy, lub które udostępniają linki dostępu do Grancanaria.com

Zawartość tych stron nie stanowi częśći portalu Grancanaria.com, dlatego też przedstawione na nich informacje mogą być przedmiotem modyfikacji przez ich właścicieli (osoby fizyczne lub podmioty prawne), o których to modyfikacjach i zmianach treści GranCanaria.com może nie wiedzieć.

Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do wycofania z naszego Portalu w każdej chwili dowolny link udostępniający treści zewnętrzne.