Gran Canaria
Gran Canaria
image01
image01
image01
image01
image01
image01
Morze

Ciesz się morzem

Kąpać się w morzu

236 kilometrów wybrzeża przy oceanie możliwości nacieszenia się morzem. Właśnie to czyni z Gran Canarii port, do którego zmierza cała masa europejczyków. Od wielu pokoleń. Żeglarze, miłośnicy i miłośniczki nurkowania, surfingu, wędkowania na otwartym morzu i windsurfingu. Wszyscy uciekają na tę wyspę, która skrywa magnes przyciągający każdego kto poszukuje całego morza pięknej pogody.

Ale co sprawia, że tak różnych ludzi można spotkać w jednym punkcie oceanu? Podajemy przepis ma ten morski koktail. Pierwszy składnik: Gran Canaria jest jednym z miejsc terytorium europejskiego o najlepszym klimacie. Temperatury wody (między 18 stopniami w zimie i 22 stopniami w lecie), oraz wspaniałe warunki, jakie oferuje morze i wiatr, pozwalają na uprawianie sportów morskich o każdej porze roku. Istnieją tu miejsca idealne na windsurfing i kitesurfing. Nie przypadkiem wyspa jest bazą dla najlepszych windsurfistów i choć nie chcą o tym mówic głośno, wielu z nich mieszka tutaj przez większą część roku. Miłośnicy nurkowania i wędkowania też nie wypowiadają głośno swoich namiarów na wakacje.

Dalej w kolei są żeglarze, dla których Gran Canaria stanowi wielką bazę regatową. Wiatry stworzone niemal jak na życzenie, prądy morskie z którymi podążają wielkie ławice ryb niedaleko od wybrzeża, oraz malownicze bogactwo dna morskiego, stanowią naturalną zachętę. Podczas gdy w innych częściach Europy zima wstrzymuje rekreacje wodną, nasza wyspa jest wiecznie otwartą, gigantyczną sportowo-morską przystanią. Przez cały rok. Gran Canaria posiada ponadto szeroką gamę infrastruktury stworzonej dla lepszego wykorzystania naturalnych walorów wyspy. Oferuje usługi umożliwiające uprawianie tysiąca dyscyplin sportów wodnych. Niemal w każdym zakątku wyspy istnieją firmy, kluby, stowarzyszenia i przystanie żeglarskie.

Chłopcy skaczą do wody na południowym wybrzeżu Gran Canarii
Chłopcy skaczą do wody na południowym wybrzeżu Gran Canarii

Podsumowując, jest to wyspa, gdzie morze wygląda ze wszystkich stron i wtapia się we wszystkie dziedziny życia. To dlatego ten mały punkt na oceanie stanowi kolebkę 30 mistrzów świata różnych dyscyplin sportowych, oraz sześciu złotych medalistów olimpijskich w żeglarstwie, którymi są: José Luis Doreste, Luis Doreste, Roberto Molina, Patricia Guerra, Domingo Manrique de Lara y Fernando León; jest to również baza trzynastokrotnego mistrza świata w windsurfingu Björna Dunkerbecka, oraz elitarnych zawodniczek światowego windsurfingu, takich jak Daida i Iballa Ruano.

Jeżeli masz bzika na punkcie morza, czy też jesteś morskim wilkiem, lub miłośnikiem nurkowania, wędkowania, surfingu, kitesurfingu czy windsurfingu, z pewnością już wiesz o tym wspaniałym miejscu na urlop, które czeka na ciebie na Gran Canarii.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.