Gran Canaria
Gran Canaria
Co zwiedzić?

Co zwiedzić?

Miejsca nie do przegapienia!!!

Próbowaliśmy utrzymać to w tajemnicy, ale zbyt wiele jest osób zdesperowanych, by wygadać się gdzie są na Gran Canarii miejsca najbardziej magiczne. 
A tyle razy mówiliśmy, żeby zachowali to dla siebie!

Próbowaliśmy utrzymać to w tajemnicy, ale zbyt wiele jest osób zdesperowanych, by wygadać się gdzie są na Gran Canarii miejsca najbardziej magiczne.
A tyle razy mówiliśmy, żeby zachowali to dla siebie!

Zobacz mapę

Roque Nublo (Tejeda)ROQUE NUBLO

Tejeda

No i wyszło na jaw... Wygadali! Teraz wszyscy będą wiedzieć, że Tejeda, jest niesamowitym miejscem wśród szczytów Gran Canarii. To miasteczko które pojawia się i znika, jak za dotknięciem magicznej różdżki, wyłaniając się raz po raz z pułapu zalewających je chmur. Małe wielkie miejsce blisko nieba, gdzie można podziwiać wyniosły monolit Roque Nublo, oraz krajobraz księżycowy, który go otacza.

Muzeum I Park Archeologiczny Groty Malowideł (Gáldar)MUZEUM I PARK ARCHEOLOGICZNY GROTY MALOWIDEŁ

Gáldar

Na północy Gran Canarii istnieje maszyna teletransportująca, prawdziwe okno do przeszłości. Przenosi ona bezpośrednio do pradawnych czasów, gdy na wyspach panowała kultura tubylczych plemion kanaryjskich. Codziennie budzi głosy przeszłości, gdy otwierają się drzwi tajemnicy w Muzeum Groty Malowideł. W Gáldar.

Puerto de Mogán (Mogán)PUERTO DE MOGÁN

Mogán

Na południu wyspy, w Mogán, skrywa się spora grupa cichych miłośników nurkowania. Wielbicieli dobrego życia. Prowadzą rozmowy w barach przy kanałach wodnych płynących przez osadę rybacką Puerto de Mogán. Wśród uśmiechów i kwiatów bugenwilli pojawia się też zjawiskowy zachód słońca, zamieniając całe miejsce w centrum oceanicznego optymizmu.

Plaża Las Canteras (Las Palmas de Gran Canaria)PLAŻA LAS CANTERAS

Las Palmas de Gran Canaria

W samym centrum stołecznego miasta Gran Canarii istnieje gigantyczne akwarium bez szyb. Podmorski świat, który zaskakuje, jedynie 100 metrów od zgiełku ulic, tuż przy skąpanym w słońcu pasie piasku na Las Canteras. Przy kilkukilometrowej i pełnej życia plaży miejskiej, gdzie wciąż dyżurują miłośnicy surfingu z Las Palmas de Gran Canaria.

Wydmy w Maspalomas(San Bartolomé de Tirajana)WYDMY W MASPALOMAS

San Bartolomé de Tirajana

No i wygadali. Wszystkim opowiedzieli już o niesamowitej pustyni z wydmami piaskowymi w Maspalomas. O tej ogromnej masie złotego piasku, która zrodziła się w najmniej spodziewanym miejscu. Przy oceanicznym brzegu! To całe morze wydm na południowym wybrzeżu, przyciągające miłośników plażowania i surfingu.

Puerto de Las Nieves (Agaete)PUERTO DE LAS NIEVES

Agaete

Wygadali już niemal wszędzie. Teraz nawet mewy w Puerto de las Nieves będą sławne. No i te kafejki przy przystani. I zachody słońca, które gaszą niecodzienny krajobraz przy wybrzeżach Agaete. Małej osady rybackiej, gdzie samo oddychanie całą masą wspaniałego powietrza uwalnia od problemów.

Starówka w Teror (Teror)STARÓWKA W TEROR

Teror

W prawdziwym wnętrzu wyspy. Odkryjesz to miejsce po przejechaniu serpentynami drogowymi aż do serca Gran Canarii. Tam, wgłąb lądu, znajduje się Teror, przepełniony tradycyjnymi słodyczami i urokliwymi uliczkami. Miejsce wielce symboliczne dla wyspiarzy, siedziba Matki Boskiej Sosnowej.

Vegueta (Las Palmas de Gran Canaria)VEGUETA

Las Palmas de Gran Canaria

Wąskie uliczki starówki Vegueta liczą sobie ponad 500 lat. Widziały wśród przechodniów tak piratów jak i budowniczych katedr. I od czasów Kolumba aż do dziś, nie traci na ważności stara tradycja nakazująca podróżnym choćby jedną krótką chwilę refleksji w historycznej dzielnicy Vegueta.

Wąwóz Guayadeque (Agüimes i Ingenio)WĄWÓZ GUAYADEQUE

Agüimes i Ingenio

Wąwóz Guayadeque to maleńki klejnot natury, stanowiący współwłasność prowincji Ingenio i Agüimes, znajdujący się na wyciągnięcie ręki od plaż południa Gran Canarii. W cieniu palmowych zagajników porastających ten wąwóz można odnaleźć ślady należące do pradawnych mieszkańców naszych wysp.

Caldera de Bandama (Las Palmas de Gran Canaria)BANDAMA

Las Palmas de Gran Canaria

I to również już zdradzili. Wygadali się, że wśród winorośli Tafiry istnieje krater wulkaniczny. W najmniej spodziewanym miejscu znaleźć można niesamowity zakątek przyrody, Kalderę Bandama. Ścieżka biegnąca wgłąb krateru poprowadzi odwiedzających do najbardziej skrytej i niedostępnej winnicy na wyspie.