Gran Canaria
Gran Canaria
Plaże

Playa del Inglés

Morze śmiechu na Playa del Inglés

Wyobraź sobie przez chwilę, że na świecie istnieje Uniwersytet Plażowy. Ośrodek akademicki, gdzie plaże Europy mogłyby osiągnąć tytuł "wybitnego kąpieliska morskiego”. Tak więc, miło nam poinformować, że Uniwersytet Plażowy istnieje i że Playa del Inglés na południu naszej wyspy już dawno zaliczyła na nim wszystkie przedmioty.

Tak. Playa del Inglés posiada tytuł plaży doskonałej. Dlaczego? Cóż, może to dlatego, że dostała ocenę celującą za piękną pogodę. Zaliczyła z tak wysokim notowaniem ten przedmiot, gdyż łagodne słońce świeci tu praktycznie przez cały rok. Uprzywilejowanie klimatu jest niemal normą na tym kilometrowym pasie piasku, który rozciąga się się od Maspalomas i kończy w Playa del Inglés, u stóp hoteli, które wydają się wyginać tak, jakby pragnęły dosięgnąć wody i zaznać kąpieli w oceanie.

Playa del Inglés posiada również oficjalne zaświadczenie o zdobyciu stu tysięcy uśmiechów. Tytuł ten przypada kurortowi wakacyjnemu, który odwiedza tysiące Europejczyków, jako najlepsze miejsce ucieczki do słońca dla setek rodzin od wielu dziesięcioleci. Doskonałość tej plaży odnosi się również do najmłodszych. Jest ona bowiem bardzo szeroka, posiada części strzeżone i obszary przeznaczone do beztroskiej zabawy . Ponadto, w okolicy można znaleźć sporą ilość sklepów i punktów usługowych.

[] Jugando en la orilla de Playa del Inglés

Playa del Inglés otrzymała również wybitnie wysokie oceny w temacie zabawy i rozrywki. Jest jedną z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych plaż na Gran Canarii. Istnieją na niej obszary gromadzące młodych, gdzie znaleźć można przemieszanie surferów, entuzjastów joggingu, plażowych podrywaczy, miłośników praktyki capoeiry, uśmiechniętych leżakowiczów, kalendarzowych kobiecych piękności, lub też grup przyjaciół zabawiających się skakaniem ponad falami.

Przez ten nieustanny ruch i ożywienie, Playa del Inglés zaliczyła na dobrą ocenę sporty plażowe. Na łuku, gdzie rozpoczyna się bardziej odizolowany odcinek plaży nudystów, znajduje się królestwo miłośników surfingu, natomiast w części mniej uczęszczanej spotkamy osoby, które dzień na plaży pragną spędzić w ciszy i samotności. Jakby nie było, to właśnie jest w tym miejscu najlepsze, że skrywa ono tyle opcji i możliwości plażowania, ile tylko chcesz.

Tysiąc dni plażowania dostępne dla każdego z miłośników kąpieli morskiej, którzy każdego ranka kładą sie na piasku na początku rozległych wydm. Ich koniec widać dopiero kilka kilometrów dalej, z dala od obszaru, gdzie hotele wydają się schodzić do morza.