Gran Canaria
Gran Canaria
image01
image01
image01
image01
image01
image01
Plaże

Ocean plaż

Cały ocean plaż znajduje się tuż za rogiem

Gran Canaria jest niczym mały kontynent w miniaturze. Bliska Europie wyspa posiadająca tak różnorodne plaże, jak sam jej krajobraz, bogaty w niespodzianki. Prawie 60 kilometrów plaż przy 236 kilometrach długości linii brzegowej, skąpanych w promieniach łagodnego słońca, które mieszka tu niemal na stałe.

 

 

Una ragazza sorride sulle Dune di Maspalomas

Na Gran Canarii istnieją różnego rodzaju plaże. Stanowią magnes przyciągający od wielu pokoleń odwiedzających z tysięcy miejsc na ziemi. Są plaże bardzo uczęszczane i popularne, tak jak długie pasmo piasku w Maspalomas. Rozległy pas jasnego piasku pomiędzy Playa del Inglés a podnóżem wyniosłej latarni morskiej Maspalomas, wypełniony jest pustynnym krajobrazem wydm schodzących do południowego wybrzeża wyspy. Na samym południu istnieje kolejne długie pasmo plaż.

Są wśród nich plaże rodzinne o spokojnych wodach, jak San Agustín, plaża Amadores, czy też maleńka plaża w Puerto de Mogán. Jeśli ktoś preferuje plażowy zgiełk i ożywienie, znajdzie w kurorcie turystycznym Puerto Rico, jednym z miejsc o najlepszym klimacie w naszym kraju.

Widok z lotu ptaka na ocean wydm Maspalomas
Przytulona para na morzu Gran Canarii

Południe Gran Canarii posiada mnóstwo maleńkich plaż. Wszystkie z nich cieszą się piękną pogodą praktycznie przez okrągły rok. Niektóre są bardziej turystyczne, z siecią infrastruktury dla plażowiczów. Inne stanowią zaciszne miejsce ucieczki dla tych, którzy chcą odpocząć w odosobnieniu.

Plaże w północnej części wyspy posiadają właśnie taki charakter. Można tu znaleźć małe osady rybackie jak Agaete, doskonałe miejsce na krótką ucieczkę przed zgiełkiem życia codziennego.

Stolica wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, również położona na północy, nie kryje swojego wielkiego klejnotu: kosmopolitycznej plaży Las Canteras. To kilkukilometrowa plaża miejska, przyciągająca setki miłośników kąpieli morskiej i surfingu.

 

 

Gran Canaria oferuje odwiedzającym wszelkie usługi, jak przystało na sprawdzony kurort z gwarancjami, z długą tradycją, do którego powraca co roku tysiące europejczyków. Zapraszamy do poznania tego bogatego świata różnorodnych plaż skoncentrowanych na jednej wyspie. Przyjedź, kiedy tylko ci wygodnie. Tutaj piękna pogoda bardzo rzadko bierze urlop.

Czekamy na ciebie na Gran Canarii!

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.