Gran Canaria
Gran Canaria
Dunas de Maspalomas
Las Canteras
Playa de Amadores
Playa de Amadores
Mogán
Playa de Agaete
Playa de San Agustín
Plaże

Ocean plaż

Gran Canaria

Cały ocean plaż znajduje się tuż za rogiem

Gran Canaria jest niczym mały kontynent w miniaturze. Bliska Europie wyspa posiadająca tak różnorodne plaże, jak sam jej krajobraz, bogaty w niespodzianki. Prawie 60 kilometrów plaż przy 236 kilometrach długości linii brzegowej, skąpanych w promieniach łagodnego słońca, które mieszka tu niemal na stałe.

ENa Gran Canarii istnieją różnego rodzaju plaże. Stanowią magnes przyciągający od wielu pokoleń odwiedzających z tysięcy miejsc na ziemi. Są plaże bardzo uczęszczane i popularne, tak jak długie pasmo piasku w Maspalomas. Rozległy pas jasnego piasku pomiędzy Playa del Inglés a podnóżem wyniosłej latarni morskiej Maspalomas, wypełniony jest pustynnym krajobrazem wydm schodzących do południowego wybrzeża wyspy. Na samym południu istnieje kolejne długie pasmo plaż.

Są wśród nich plaże rodzinne o spokojnych wodach, jak San Agustín, plaża Amadores, czy też maleńka plaża w Puerto de Mogán. Jeśli ktoś preferuje plażowy zgiełk i ożywienie, znajdzie w kurorcie turystycznym Puerto Rico, jednym z miejsc o najlepszym klimacie w naszym kraju.

Interesujące linki