Gran Canaria
Gran Canaria
Zdrowie

Aloe Vera

Łut szczęścia nieatrakcyjnej rośliny

Przez kilka epok roślina o nazwie Aloe Vera była zauważana jedynie przez niewielu. Jednak inaczej rzecz się miała w starożytności, gdy nawet Kleopatra oraz kobiece piękności starożytnego Rzymu traktowały swą skórę wyciągami z tej rośliny.

Jednak był też i czas, gdy roślina Aloe Vera popadła w zapomnienie. Jej właściwości znienacka przestały intrygować ludzkość. Została tym samym niemal całkowicie zapomniana, gdyż nie należała do najefektowniej wyglądających roślin pośród wielobarwnej flory kanaryjskiej. Nie wywoływała takiego zachwytu, jak piękne palmy czy draceny porastające dna wąwozów.

 

 

Stało się tak jednakże, że Natura, jak zawsze sprzyjająca Gran Canarii, zaczęła sprzyjać i temu konkretnemu gatunkowi Aloesu rosnącemu na wyspie. Ta kolczasta roślina zarastająca niedbale najbardziej nasłonecznione wzgórza, skrywa bowiem czynniki wyjątkowo cenne dla ludzkiej skóry. To właśnie te czynniki wzbudziły zainteresowanie wśród francuskich producentów kosmetycznych pod koniec XX wieku.

Obecnie jest już udowodnione wszem i wobec, że Aloes posiada całe mnóstwo właściwości sprzyjających hydratacji i pielęgnacji skóry. Dlatego też używa się go do wyrobu kremów nawilżających, mydeł, szamponów, a nawet makijażu. Ponadto jest stosowany w branży farmaceutycznej, gdyż pomaga w zabliźnianu ran i w łagodzeniu stanów zapalnych. Całe multum właściwości leczniczych Aloesu jest również wykorzystywane w zabiegach oferowanych przez ośrodki zdrowia i urody na Gran Canarii. Do zabiegów tych wykorzystuje się miejscowy Aloes, gdyż, jak stwierdzono, jego odmiana rosnąca tu na wyspie jest jedną z najczystszych na świecie.

A wszystko dlatego, że klimat Gran Canarii przyczynia się do tego, by tutejszy Aloes wytwarzał naturalną żelatynę, której nie trzeba przetwarzać. Nie zmienia się temperatury surowca, nie działa się na niego ciśnieniem ani stabilizatorami. Używa się surowego ekstraktu roślinnego. Bez niczego. Jego naturalne właściwości wzbogacają dziesiątki produktów w najlepszych perfumeriach Europy. Wykorzystuje się także właściwości tutejszego Aloesu w laboratoriach najlepszych marek kosmetycznych, a w ostatnich latach, również i w zabiegach zdrowotnych i kosmetycznych w ośrodkach Gran Canarii.

Przyroda okazała się szczodra dla Gran Canarii. Wybrała tę wyspę, by właśnie tu wykształtować przez stulecia tak szczególną odmianę Aloe Vera. A po kolejnym tysiącu lat odkryliśmy, że posiadamy prawdziwy skarb. Kolczastą roślinę, która może podarować człowiekowi swoje niesamowite szczęście. Jedno z najlepszych „lekarstw przyrody”, jakie można napotkać w ośrodkach wellness na Gran Canarii.

Finca Canarias
Adres: Carretera, GC-140, Km. 2, 35219 El Goro, Las Palmas
Telefon: 638388593
e-mail: cs@fincacanarias.es
web: www.fincacanarias.es