Gran Canaria
Gran Canaria
Sekret miłośników windsurfingu

Sekret miłośników windsurfingu

Gran Canaria, najlepiej skrywana tajemnica amatorów windsurfingu

Co takiego ma w sobie Gran Canaria, że stała się europejską stolicą winsurfingu?

Najlepsi europejscy zawodnicy winsurfingu wiedzą to już od dawna. Wszyscy rezerwują sobie sporą część roku na pobyt na wyspie. Na Gran Canarii mają bowiem to, czego potrzebują: wiatr, plaże i piękną pogodę. Dlatego, że niewiele jest podobnych miejsc na świecie, w których wiatr byłby tak sprzyjający jak na plażach w Pozo Izquierdo lub Vargas. Są one prawdziwą mekką miłośników winsurfingu oraz siedzibą wielu mistrzostw i zawodów.


Niekoniecznie musisz być profesjonalistą. Jeżeli tylko chcesz postawić pierwsze kroki w tym modnym sporcie i poszukujesz odpowiednich warunków, bez wątpienia Gran Canaria stanowi idealne miejsce, żeby spróbować. Bez względu na poziom umiejętności, każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednie miejsce do windsurfingu, tak początkujący, jak i najwięksi wyczynowcy tego sportu.

Jeżeli jeszcze nie złapałeś bakcyla windsurfingu, koniecznie musisz choć raz spróbować, jakie to uczucie, gdy z wielką prędkością suniesz po morzu. Jeżeli już to wiesz, to również zdasz sobie sprawę, co tracisz w każdej chwili nie wykorzystanej z deską w morzu, oraz dlaczego powinieneś przyjechać na naszą wyspę. Wszyscy miłośnicy windsurfingu wiedzą już, że najlepszy kierunek, jaki można obrać, to Gran Canaria.

Jeśli nie wierzysz, spytaj, co sądzą najlepsi. Na przykład, największy mistrz deski wszechczasów, Björn Dunkerberck. Czy też siostry Daida i Iballa Ruano, które sporą część roku spędzają na naszej Wyspie. Oni nie zastanawiają się długo: aby codziennie móc być na morzu, najlepiej przyjechać na Gran Canarię. To również cały sekret sukcesu w Wyścigu Świata, jaki ci zawodnicy odnieśli, zdobywając najwyższe trofea. Tylko żeglując tutaj zrozumiesz, że to prawda.

Jeżeli zdecydujesz się przyjechać na windsurfing w jakimkolwiek miesiącu roku, nawet, jeśli nie należysz do grona biegłych w tym sporcie, nie przegap okazji odwiedzenia Pozo Izquierdo. To największe wyzwanie dla każdego miłośnika windsurfingu. Połączenie pasatów atlantyckich z miejscowymi prądami morskimi sprawia, że od wielu lat wschodnie wybrzeża Gran Canarii goszczą międzynarodowe zawody i mistrzostwa. Również tutaj znajduje się Międzynarowe Centrum Windsurfingu Pozo Izquierdo, oferujące możliwość nauki tego sportu na wszystkich poziomach zaawansowania. Jest to równocześnie ośrodek goszczący zawodników podczas mistrzostw.

Jednak nie chodzi tylko o wiatr i plaże. Nie zapominaj, że wspaniały klimat wyspy sprawia, że nikt nie chce siedzieć w domu.

Wrzucić do samochodu deskę i żagiel i ruszyć w poszukiwaniu najlepszych wiatrów, to tylko jedna z wielu pasji miejscowej młodzieży. Ten sam rytuał powtarzają niemal w każdy weekend. A to dlatego, że na Gran Canarii łatwo jest pędzić z żaglem wśród fal. Możliwości uprawiania tego sportu i wszelkich jego odmian, z żaglem od metra do trzech metrów wysokości, są tu dostępne w ponad dwudziestu różnych miejscach. Nie trzeba się ograniczać jedynie do Pozo Izquierdo. Możesz wyznaczyć sobie trasę przez plaże takie jak Ojos de Garza, Tarajalillo, Bahía Feliz, Playa del Águila, San Agustín, Playa del Inglés, Tauro o Puerto Rico. Wszystko zależy od poziomu twoich umiejętności. No i od tego, na ile chcesz podwyższyć adrenalinę.

Czy biorąc to pod uwagę, nie zadajesz sobie już w tej chwili pytania „kiedy wejdę do wody”?