Gran Canaria
Gran Canaria
Na zakupy

Na zakupy

Czas na zakupy

Wszystko od butików najlepszych marek, aż po małe sklepiki z rękodziełem. Od ostatnich tendencji mody, po artykuły sportowe, perfumeryjne czy też żeglarskie.

Gran Canaria oferuje wypoczywającym tu parom i nowożeńcom szeroką gamę placówek handlowych, gdzie można kupić sobie coś na pamiątkę, wybrać prezent, czy też po prostu pozwolić sobie na mały kaprys.

Znajdziesz tu bogatą ofertę handlową obecną na całej wyspie, tak na południu jak i na północy. W części południowej, wokół kurortów turystycznych, istnieje ogromna różnorodność artykułów w sklepach znajdujących się w pobliżu plaży i ośrodków wypoczynkowych. Drugą opcję stanowi Las Palmas de Gran Canaria, stolica wyspy, największe miasto Archipelagu i oczywiście, idealne miejsce na zakupy. Las Palmas de Gran Canaria posiada szeroki wybór sklepów, jak również centra handlowe, hipermarkety i domy towarowe.

Część Północna (Las Palmas de Gran Canaria):

Jedne z najlepszych sklepów na wyspie odnajdziemy na historycznym pasażu Triana i w jego okolicach, w samym centrum miasta. Są tutaj najbardziej ekskluzywne markowe sklepy, jak i te o markach szeroko spopularyzowanych. Jest wiele sklepów z biżuterią, rękodziełem z Wysp Kanaryjskich, artykułami sportowymi i pamiątkami. Triana biegnie aż do historycznej starówki Vegueta, zabytkowej dzielnicy miasta o zamkniętych dla ruchu kołowego uliczkach, dzięki czemu popołudniowy wypad na zakupy można połączyć ze zwiedzaniem miasta lub jednego z tutejszych muzeów.

Triana posiada również sporą ilość ciekawych barów i kawiarni z tarasami, skupionych wokół Plaza de las Ranas, Plazoleta Cairasco, czy też przy Boulevard Monopol, gdzie przyjemnie jest przysiąść przy drinku lub przekąsce, odpoczywająć po spacerze przez miasto.

Handlowa ulica Mesa y Lopez, znajdująca się w przeciwnej części miasta, oferuje opcje zakupów w różnorodnych sklepach, od wielkich domów towarowych, po niepowtarzalne butiki. Na Mesa y Lopez zakupowicze mogą odetchnąć w jednej z gwarnych kawiarni przy Plaza de España (plac znany też pod nazwą Plaza de la Victoria), obserwując tłumy przechodniów popołudniową porą, czy też wtopić się w atmosferę, jaka stopniowo ogarnia tę część miasta, gdy zapada zmrok i miłośnicy ciepłych nocy na świeżym powietrzu zapełniają kawiarniane tarasy. Zaledwie dwie minuty drogi od Plaza de la Victoria znajduje się promenada nadmorska Las Canteras, przebiegająca wzdłuż niepowtarzalnej, trzykilometrowej, największej plaży miasta.

Część Południowa:

Oferta handlowa południa Gran Canarii jest niezwykle zróżnicowana, a każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie, wśród różnorodności towarowej, cenowej, oraz różńych godzin otwarcia. Bary, sklepy i kawiarnie w kurortach turystycznych są otwarte praktycznie przez okrągły rok.

Centra handlowe obecne w różnych częściach Maspalomas, Playa del Inglés, San Agustín, Puerto Rico czy Meloneras, są pełne sklepów z artykułami na każdą kieszeń.

Jeśli zapragniesz idealnego połączenia zakupów w najlepszych markowych sklepach z podziwianiem zachodu słońca, udaj się w okolice Faro de Maspalomas, wyjątkowego miejsca, gdzie bierze początek długa promenada nadmorska, a przy jej końcu, w okolicach Melonerach, znajdziesz przyjemne tarasy kawiarniane z widokiem na morze. Możesz też się udać do Puerto de Mogan, małej osady rybackiej na południu wyspy. To wspaniałe miejsce na podziwianie zachodu słońca przy drinku w zacisznej kafejce.