Gran Canaria
Gran Canaria
10 powodów, by powrócić

Leniwi nie docierają do nieba

Leniwi nie docierają do nieba

Niektórzy ludzie są wygodniccy. Tak jest drogi czytelniku. Są i tacy.

Niektórym nie chce się pokonywać odległości większych niż 5 przecznic od domu.  Nie rozumieją, że dotarcie do najbardziej magicznych miejsc wymaga zdecydowania.  Zdecydowania, aby znaleźć się tam, gdzie innym jest za daleko.

Dlatego właśnie nie wszyscy są w stanie pokonać krętą drogę serpentyn, prowadzącą z ciepłego wybrzeża Gran Canarii do najwyższych partii wyspy.

Dlatego też niektórych omija niezwykły spektakl pozwalający się poczuć astronautą bez oderwania od ziemi.  Astronautą odkrywającym Tejeda, maleńką miejscowość Gran Canarii, słyną ze zjawiska o nazwie morze chmur.  No cóż, niektórzy je po prostu przegapiają.

Jednak, jeżeli ty, drogi przyjacielu / przyjaciółko, należysz to grona tych, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu nawet z kulą u nogi, to wówczas i tylko wówczas, posłuchaj naszej rady.

Jest na Gran Canarii droga prowadząca od plaż, poprzez liczne wioski, aż do nieba.  Do tego punktu to jeszcze nic nadzwyczajnego.  Natomiast dalej zaczyna się coś niesamowitego, gdy ta sama droga wspina się dalej w górę i, pozostawiając chmury poniżej, pozwala spoglądać jak niebo pozostaje w dole, gdy docieramy do Tejeda.

I oto cała historia.  Czyli, po prostu, mała rada dla podróżnika: nie przegap możliwości odwiedzenia miasteczka Tejeda.  W nieco ponad godzinę drogi od wybrzeża, możesz dotrzeć do takich wysokości, gdzie będziesz chodzić po chmurach  (2 godziny jeśli zdecydujesz się na przystanek w San Mateo, aby kupić miejscowe brioszki z cukrem).

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.