Gran Canaria
Gran Canaria
Przyroda

Parador de Cruz de Tejeda

Plaże się nie obrażą, jeśli wybierzesz góry

Plaże Gran Canarii nie obrażą się, jeżeli ten jeden raz wybierzesz wypad w góry.  Zrozumieją cię doskonale wiedząc, że właśnie teraz na nowo otworzono po kapitalnym remoncie hotel Parador Nacional w Cruz de Tejeda.

Placówka ta przynależy do jednej z najbardziej prestiżowych sieci ośrodków turystycznych kraju, zwanych Paradores, liczącej niemal 100 hoteli w całej Hiszpanii i ustanowionych w zabytkowych wnętrzach, lub przy obiektach o wysokich walorach kulturowych i przyrodniczych.

Swoją niepowtarzalność hotel Parador Nacional de Tejeda zawdzięcza właśnie otaczającej go przyrodzie.  Umiejscowiony w okolicy znanej jako „la Cruz de Tejeda”, ten niewielki obiekt posiada widoki na jedne z najpiękniejszych pejzaży na Gran Canarii.  Ponadto, leży on na trasie uczęszczanej przez wszystkich turystów i zwiedzających, którzy pragną poznać niepowtarzalność rzeźby masywów górskich w najwyższych partiach wyspy.


Ponieważ na Gran Canarii można również zobaczyć wysokie góry.  Wyniosłe szczyty wysokich pasm, gdzie nie dochodzi żaden hałas.  I szlaki górskie, po których można wędrować całymi dniami przez las.  I wijące się serpentyny dróg, które prowadzą do osad tak małych, że niemal nie istniejących.  Wiosek, gdzie nikt nie chce nosić zegarka ani liczyć czasu.

Żadna z ponad stu plaży wyspy nie obrazi się, jeśli wybierzesz góry.  Wypoczynek w jednym z 42 pokoi nowo otwartego Parador to tylko jedna z opcji bogatej oferty zakwaterowania wiejskiego na wyspie, w hotelach czy domach wiejskich, które można znaleźć we wszystkih jej zakątkach.  Na wyspie, gdzie nie trzeba podejmować trudnych decyzji z cyklu orzeł czy reszka.  Wszystko jest tu blisko, na miejscu, jakby na środku oceanu ktoś umieścił niewielki kontynent w miniaturze.

Polecamy wypoczynek na prawdziwym łonie natury, w nowym Parador Nacional de Cruz de Tejeda, lub w którymkolwiek innym z górskich ośrodków, które czekają tutaj, na Gran Canarii, na wszystkich pragnących zapomnieć o zagonionym tempie życia.

Więcej informacji znajdziesz na portalu internetowym Paradores Nacionales: www.parador.es