Gran Canaria
Gran Canaria
Campo Golf Bandama
Campo Golf Maspalomas Dunas
Campo Golf Meloneras
image01
image01
image01
image01
Golf

Golf Calorocznie

Grać w golf o każdej porze roku

Turystyka golfowa znajduje na Gran Canarii doskonałą scenerię, dzięki pięknej pogodzie, jaką cieszy się nasza wyspa. Wspaniały klimat dopełnia silnie zakorzeniona na wyspie tradycja golfowa. Zrodziła się ona w XIX wieku, gdy właśnie na Gran Canarii otwarto pierwsze hiszpańskie pole golfowe. Był to rok 1891.

Dziś, czyli sześć pokoleń później, Gran Canaria jest w dalszym ciągu kurortem golfowym dla tysięcy Europejczyków. Minęło wiele lat od inauguracji owego pierwszego pola, pierwszego w całej Hiszpanii. Używane było głównie przez turystów brytyjskich, których przyciągała na Gran Canarię tutejsza ciepła zima.

Obecnie golf jest niezwykle popularny na Gran Canarii. Wyspa ma w ofercie 7 różnych pól do gry, rozmieszczonych stosunkowo blisko siebie. 7 pól golfowych różnego rodzaju i wszystkie na wyciągnięcie ręki. Pod łagodnym słońcem, które zachęca do gry przez osiem dni w tygodniu, pięć tygodni w miesiącu i trzynaście miesięcy w roku, a nawet przez siedem wcieleń, jeżeli tylko byłoby to możliwe.

Jednak, za ofertą golfową Gran Canarii stoi nie tylko tradycja. W ostatnich latach rozwinęła się tu nowoczesna infrastruktura związana z tym sportem. Z usługami dopasowanymi do wymagań gracza i z polami do gry dla wszelkiego rodzaju golfistów, rozmieszczonymi w promieniu 50 kilometrów.

Dlatego właśnie Gran Canaria w ostatnich latach była gospodarzem wielu turniejów, a jej prestiż jako kurortu golfowego nieustannie rośnie. A wszystko dzięki temu, że gdy nadchodzi moment spakowania kijów golfowych, Gran Canaria jest też cudownym miejscem na spędzenie urlopu. Jest wyspą oferującą tysiąc róznych pejzaży, tysiąc plaż, oraz całe morze bogatej historii i kultury.

No i oczywiście, niezwykle bogata oferta gastronomiczna wyspy, dopełnia się też szerokim wachlarzem hoteli. To jeden z czołowych kurortów turystycznych Europy, który się wyjątkowo dobrze przygotował, aby móc zaoferować przyjezdnym wspaniały urlop z grą w golf. Niedaleko położone miejsce ucieczki dla tych, którzy pragną w spokoju nacieszyć się swoim ulubionym sportem.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.