Gran Canaria
Gran Canaria
image01
image01
image01
image01
image01
image01
Gay Friendly

Gay Friendly

Gay Friendly

Gran Canaria jest od lat jednym z najpopularniejszych kurortów gay-turystyki na świecie.  Położona o parę godzin lotu od większości miast kontynentu, Wyspa przyciąga turystów ze wszystkich zakątków Europy, spragnionych ciepłych temperatur, które tutaj wynoszą od 18 do 25 stopni przez cały rok.

Baza noclegowa jest tak zróżnicowana, jak pejzaże Wyspy.  Można tu znaleźć sporo kwater o statusie gay-friendly, jak również bogatą ofertę gay-exclusive. Począwszy od kokieteryjnych bungalowów, apartamentów nadmorskich, po maleńkie domy wiejskie położone wśród gór środkowej części wyspy.  Zabiegi odnowy biologicznej są również niezwykle różnorodne.  Talasoterapia, terapia algami, kąpiele błotne, solne i wiele więcej usług oferują ośrodki Spa&Wellness na Gran Canarii.

Para wędrująca po Gran Canarii

Jednakże Gran Canaria ma do zaoferowania przede wszystkim mnóstwo rozbrzmiewających zabawą plaż, niemal uszytych na miarę miłośników pięknej pogody. Na południu Wyspy znajdziesz tę najsłynniejszą z nich o nazwie Maspalomas, wraz z rozległym, wielokilometrowym pasmem wydm piaskowych. Całodzienne plażowanie wśród oceanu wydm jest tu możliwe niemal przez okragły rok.

Para siedząca na schodach

Jednak słońce to nie jedyna atrakcja wyspy. Kolejną atrakcją, z której słynie Gran Canaria jest życie nocne. Tak w kurortach turystycznych Playa del Inglés i Maspalomas, jak i w stolicy, Las Palmas de Gran Canaria, znaleźć można niezliczone puby i dyskoteki, gdzie muzyka porywa do tańca wraz z nadejściem wieczoru.