Gran Canaria
Gran Canaria
Sport

Walka na garrote

Walka na garrote

Garrote było zawsze narzędziem wyjątkowo przydatnym dla kanaryjskich pasterzy, którzy używali go do przemieszczania się jako elementu podpory, lub też przedmiotu obrony, jeśli wymagały tego okoliczności.

W tej walce, polegającej na zwyciężeniu przeciwnika bez wyrządzenia mu krzywdy, liczą się przede wszystkim poszczególne chwyty i podejścia, jak również kopnięcia oraz ciosy mające na celu obalenie przeciwnika i użycie dużego i silnego garrote, którego ciężar się równać z ciężarem zawodnika, a długość może go  przerastać o jedną czwartą wysokości.  Jednakże, wymiernikiem tej dyscypliny nie jest sam wymiar garrotes, ale sposób posługiwania się nimi.

Główna taktyka polega na używaniu garrote w sposób obronny i jednocześnie atakujący, przez co sylwetki zawodników musi być zawsze zwrócone przodem do siebie, gdyż jest to pozycja najbardziej stabilna i bezpieczna, pozwalająca na ochronę zawodnika stojącego za garrote, a zarazem na naprzemienne używanie obydwu końców garrote dzięki dwóm typowym dla gry ruchom zwanym „el braceo” i „mudar las manos”.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.