Gran Canaria
Gran Canaria
Co zwiedzić?

Podróż do przeszłości w Grocie Malowideł w Gáldar

Podróż do przeszłości w Grocie Malowideł w Gáldar

Chcesz się dowiedzieć, jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Gran Canarii?  Jeżeli gryzie cię ciekawość, proponujemy udać się do jednego z najważniejszych wykopalisk archeologicznych na Wyspach Kanaryjskich: do Groty Malowideł w Gáldar.

Spacer po Muzeum i Parku Archeologicznym Groty Malowideł jest niczym podróż do przeszłości, która nikogo nie pozostawia obojętnym.  Samo muzeum stanowi wynik ponad 24 lat prac wykopaliskowych i konserwatorskich przeprowadzonych na tym cennym zabytku archeologii.  Gmach muzeum wzniesiono na pozostałościach osady rdzennych kanaryjczyków , umieszczając we wnętrzu wyjątkową ekspozycję opowiadającą o ich kulturze.

Nie może przegapić wizyty w tym miejscu ten, kogo interesuje pradawna kultura wyspiarska zrodzona pośrodku Oceanu Atlantyckiego.  Pozwól się zaskoczyć i zrób krok w przeszłość, w kierunku czasów, gdy po tych Wyspach Szczęśliwych tuż przy końcu świata chodzili ich rdzenni mieszkańcy.

Zdecydowani na odbycie podróży do przeszłości w Grocie Malowideł w Gáldar mogą otrzymać więcej informacji w każdym punkcie Informacji Turystycznej na wyspie.

Adres strony: www.cuevapintada.org

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.