Gran Canaria
Gran Canaria
Sam zaplanuj wakacje

Właśnie dotarłeś na Gran Canarię?

Właśnie dotarłeś na Gran Canarię?

Jesteś na Lotnisku i chcesz się gdzieś dostać transportem publicznym? Ułatwimy ci to zadanie!

Jaka firma transportu publicznego obsługuje lotnisko? Firma transportu międzymiastowego Global (www.globalsu.net).

Gdzie jest przystanek?

Przystanek znajduje się przy terminalu odlotów międzynarodowych. Wychodząc z hali odbioru bagażu udaj się piętro wyżej (schodami ruchomymi lub windą) i dalej według wskazówek na tablicach informacyjnych.

Ticket lub billete (bilet) można kupić bezpośrednio u kierowcy, lub też przed przyjazdem autobusu z automatu znajdującego się na przystanku.

Chcesz dojechać do stolicy położonej na północy wyspy? Dotrzesz tam linią 60 lub 91.

Linia 60 jedzie bezpośrednio do Estación de Guaguas (dworca autobusowego) San Telmo, w samym centrum miasta Las Palmas de Gran Canaria. Można też jechać dalej, do zajezdni Intercambiador de Guaguas Santa Catalina (w dzielnicy Puerto-Canteras) do godziny 20:15.

Pierwszy kurs tego autobusu z lotniska do miasta ma miejsce o godzinie 06:15, a ostatni o 23:15 w nocy.

Tutaj możesz sprawdzić kompletny rozkład jazdy linii 60 Global [PDF]
Uwaga: godziny wyjazdu oznaczone kolorem szarym wskazują na trasę do zajezdni Intercambiador de Santa Catalina.

Linia 91, jeżdżąca z Playa del Cura (prowincja Mogán) na południu wyspy, do dworca autobusowego San Telmo (w Las Palmas de Gran Canaria) zatrzymuje się przy lotnisku. Autobus obsługuje tę trasę w godzinach od 06:30 do 20:35. Kurs o 06:30 jedzie przez Faro de Maspalomas (tylko od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych). Sprawdź godziny odjazdu mając na uwadze, że linia dociera do lotniska z Playa del Cura w około 45 minut.

Tutaj możesz sprawdzić kompletny rozkład jazdy linii 91 Global [PDF]

Chesz dojechać do kurortów turystycznych wyspy? Liniami 66, 91 i 90.

Trasa linii 66 biegnie z lotniska (wyloty międzynarodowe) bezpośrednio do kurortu turystycznego Maspalomas, niedaleko Meloneras. Zatrzymuje się na następujących przystankach w kurortach południa: Playa del Águila, San Agustín, Playa del Inglés, Campo Internacional de Maspalomas i kończy przebieg w Faro de Maspalomas. Linia ta kursuje regularnie od 07:20 rano do 20:20 wieczorem.

Sprawdź tutaj rozkład jazdy i przystanki autobusu linii 66 Global [PDF]

Autobus linii 91, na trasie ze stolicy wyspy do Playa del Cura, zatrzymuje się przy porcie lotniczym. Następne przystanki są w kurortach turystycznych Puerto Rico i Amadores. Kursuje regularnie od 06:15 do 20:15.
Sprawdź rozkład jazdy uwzględniając, że autobus dociera na lotnisko około 15 minut po rozpoczęciu trasy w Las Palmas de Gran Canaria.

Sprawdź tutaj planowany rozkład jazdy i przystanki autobusu linii 91 Global [PDF]

Autobus linii 90 zatrzymuje się przy lotnisku w drodze z Telde do Maspalomas. Następne przystanki tej linii znajdują się w kurortach turystycznych: Playa del Águila, Bahía Felíz, San Agustín, Playa del Inglés, Campo Internacional de Maspalomas, a końcowym przystankiem tej trasy jest Faro de Maspalomas, w pobliżu Meloneras.

Sprawdź tutaj planowany rozkład jazdy i przystanki autobusu linii 90 Global [PDF]
Uwaga: pamiętaj, że godziny odjazdu autobusu dotyczą początku trasy w Telde.

Jeżeli dotrzesz na Gran Canarię w godzinach nie pokrytych rozkładem jazdy żadnego z autobusów, możesz wybrać opcję transportu taksówką lub na własną rękę, wypożyczonym samochodem.

Postoje taksówek znajdują się zarówno przy terminalach międzynarodowych, jak i przy terminalu regionalnym.

Sprawdź tutaj informacje kontaktowe z Portu Lotniczego Gran Canaria

Wypożyczalnie samochodów łatwo znaleźć tuż przy wejściu na terminal przylotów międzynarodowych.

Sprawdź tutaj wypożyczalnie samochodów

ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWEJ PODRÓŻY I UDENEGO POBYTU NA NASZEJ WYSPIE

Można sprawdzić aktualność rozkładów jazdy poszczególnych linii autobusowych bezpośrednio na stronach przewoźnika Global, lub kontaktując się z firmą telefonicznie pod numerem telefonu 928 252 630 i 902 381 110. Organizacja Turystyczna Gran Canarii nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek modyfikacje, zmiany lub zawieszenia usług, których dotyczą powyższe informacje.