Gran Canaria
Gran Canaria
image01
image01
image01
image01
image01
image01
Zakupy

Zakupy

Zakupy

Począwszy od butików z prestiżowymi, światowymi markami, po małe sklepy z rękodziełem. Od najnowszych trendów mody, po artykuły sportowe, perfumeryjne i żeglarskie. Gran Canaria oferuje turystom spędzającym tutaj swój urlop wielką i różnorodną gamę placówek handlowych.

Wyspa posiada dwa główne miejsca, gdzie można się udać na zakupy. Pierwsze to obszar południowy, wokół kurortów turystycznych, dzie można znaleźć niezliczone sklepy umiejscowione przy plażach i przy ośrodkach wypoczynkowych.

Drugi obszar handlowy to Las Palmas de Gran Canaria, miasto stołeczne Wyspy i największa miejscowość regionu kanaryjskiego, które posiada szeroką gamę sklepów, centrów handlowych i wielkich domów towarowych.

Obszar Południowy:

Oferta handlowa południa Gran Canarii jest zróżnicowana i dopasowana do potrzeb turystów. W licznych centrach handlowych rozsianych po miejscowościach takich jak Maspalomas, Playa del Inglés, San Agustín, Puerto Rico czy Meloneras, znajdują się liczne sklepy przeznaczone na każdą kieszeń. Centrum Handlowe Yumbo, w samym centrum Playa del Ingles, posiada największą ilość sklepów, restauracji i lokali rozrywkowych, przeznaczonych na potrzeby społeczności gay. Centrum to jest od wielu lat znane w całej Europie jako jeden z kluczowych punktów spotkań turystyki gay na Wyspie.

Obszar Północny (Las Palmas de Gran Canaria):

Najlepsze sklepy na Wyspie znajdziemy przy zabytkowej ulicy Triana, oraz w jej okolicach. Są tam tak ekskluzywne firmy modniarskie, jak i wielkie placówki markowe. Można też kupić elementy biżuterii, rękodzieła kanaryjskiego, artykuły sportowe i pamiątki. Strefa handlowa Triana znajduje się tuż przy starówce miasta, czyli dzielnicy Vegueta, gdzie można połączyć w jedno popołudnie zakupy ze zwiedzaniem jednego z tutejszych muzeów. Ponadto, Triana posiada ciekawą ofertę barów i tarasów kawiarnianych skupionych wokół Plaza de Las Ranas, Plaza Cairasco czy Boulevard Monopol, gdzie można odpocząć przy drinku lub kawie.

Strefa handlowa Mesa y López, po przeciwnej stronie miasta, umożliwia dokonanie zakupów w wielkich domach towarowych, butikach, oraz innych placówkach wyspecjalizowanych.