Gran Canaria
Gran Canaria
Wyspa

dkryj Valsequillo de Gran Canaria

Odkryj Valsequillo de Gran Canaria

Spacer po centrum miasteczka Valsequillo pozwala poznać Kościół Świętego Michała, zbudowany w latach 1903–1918, w miejscu niegdysiejszego cmentarza. W jego wnętrzu na szczególną uwagę zasługuje chcielnica wykonana z sewilskiej porcelany, o zielonej barwie i wypalanymi zdobieniami.

Posąg Matki Boskiej Różańcowej jest cennym obiektem sztuki flamandzkiej z początków okresu konkwisty. Jest również wizerunek Świętego Michała, będący dziełem słynnego rzeźbiarza kanaryjskiego, którym był Luján Pérez. Jego charakterystyczną cechą jest fakt, że jest to jedyny wizerunek tego Anioła, który przedstawia psa u jego stóp.

Otwarty dla turystów i zwiedzających jest też Cuartel de El Colmenar, wokół którego istnieje wiele przyległych budynków i który obecnie stanowi jednen z najważniejszych obiektów historycznych w Valsequillo.

Valsequillo posiada również w swojej ofercie piękne zakątki przyrody, takie jak Wąwóz Los Cernícalos, który prowadzi od Caldera de los Marteles aż do miejscowości Lomo Magullo. Najatrakcyjniejszym aspektem tego wąwozu są jego wysokie walory ekologiczne i krajobrazowe, gdyż jego stoki porasta jedna z najlepiej zachowanych na wyspie populacji krzewu acebuchal, a na jego dnie, przy potoku płynącym tu przez cały rok, również ważne skupisko tutejszych wierzb. Cały wąwóz jest dostosowany do pieszych wędrówek, gdyż istnieją specjalnie do tego stworzone, malownicze szlaki.

Na zakupy

Starówka Valsequillo warta jest przespacerowania się głównymi ulicami, przy których znajduje się większość sklepów miasteczka.

Jeśli natomiast chodzi o typowe rękodzieło z Valsequillo, najlepiej jest udać się bezpośrednio do warsztatów, oferujących możliwość zobaczenia tradycyjnych procesów wyrobu, oraz zakupienia pamiątkowych drobiazgów.

W Valsequillo sprzedaje się elementy wilklinowe i plecione z trzciny, przedmioty ceramiczne, starodawne zabawki i lalki, oraz elementy zdobień drewnianych. Można również przejść się po miejscowym targowisku, które organizowane jest w centrum starego miasta w każdą niedzielę. Można na nim kupić świeże produkty spożywcze.

Gastronomia

Grillowane mięsa stanowią jedną z najlepszych specjalności Valsequillo. Smażone żeberka, kiełbaski z grilla, kiszka oraz ziemniaki „marszczone” z sosem mojo, stanowią dodatek to tych smakowitych potraw.

Można też w Valsequillo skosztować całej reszty bogatej kuchni kanaryjskiej, w postaci zup potajes, bulionów, duszonej ciecierzycy, oraz porcji miejscowo wyrabianego sera.