Gran Canaria
Gran Canaria
Sport

Walka na kije

Walka na kije

Jest to rodzaj zręczności rekreacyjnej, praktykowana przy użyciu swoistego rodzaju kija i odzieży ochronnej, w której dwóch zawodników symuluje rzekome ciosy i pchnięcia, bez dotykania części ciała pozostających bez ochrony.

Jest to gra wymagająca zręczności, równowagi i wytrenowanych nadgarstków, ramion, pasa oraz nóg.  Cechuje się ona dużym stopniem widowiskowości zręcznych sylwetek zawodników, oraz swoistego tańca jaki wykonują obracając się wokół przeciwnika z kijem.

Wśród typowych technik tej walki wyróżniają się technika pozycji, technika skrótów, oraz technika zatrzymania, które służą do obrony, a także wybicia oraz ciosy, które stosuje się do ataku.  Klasyfikacja tych elementów następuje przez sposób ich wykonywania, oraz według części kija, która zaznacza cios.

Sam kij, który może być różnej wielkości, powinien posiadać konkretne cechy, odnoszące się tak do jego wyboru, jak i wyrobu, mającego na celu maksymalną odporność i lekkość.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.