Gran Canaria
Gran Canaria
Co zwiedzić?

Najlepsze widoki wyspy bliżej nieba

Najlepsze widoki wyspy bliżej nieba

Z jednego z najwyższych punktów Gran Canarii, szczytu Roque Nublo, można podziwiać wspaniałe widoki dzikiej przyrody, oraz wplecione w ten krajobraz najbardziej malownicze wioski górskie.

Miejscowości ukryte wśród pięknych zakątków. Szerokie pasma tutejszych lasów piniowych, schodzących do powulkanicznych, skalnych wąwozów. Zadziwiające krajobrazy niemal na każdym kroku. To wszystko czeka na tych, którzy dotrą do najwyższych partii wyspy. Samo podejście do Roque Nublo, wielkiego bazaltowej skały będącej odwiecznym symbolem Gran Canarii, jest bez wątpienia wspaniałym doświadczeniem, idealnym na zakończenie wyprawy wgłąb wyspy.

Niezapomnianym przeżyciem jest też obejrzenie zachodu słońca na wysokości niemal dwóch tysiąca metrów. Szum wiatru wśród sosen i rozległy krajobraz roztaczający się z góry, zapewniają w dni o dobrej widoczności możliwość kontemplacji widoku pozostałych wysp Archipelagu. Jest to moment, gdy ma się wrażenie patrzenia na naturę z lotu ptaka. 

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.